magyar_telekomRząd Viktora Orbána podjął decyzję o zerwaniu wszelkich umów na dostawy usług z Magyar Telekom, należącym do niemieckiego koncernu telefonicznego. Przyczyną jest zakończenie współpracy firmy z muzykiem Ákosem Kovácsem z powodu jego konserwatywnych poglądów.

Magyar Telekom poinformowało w środę, że postanowiło zakończyć współpracę z popowym wokalistą Ákosem Kovácsem, ponieważ jego poglądy rozmijają się z wartościami wyznawanymi przez grupę Deutsche Telekom, do której należy również sieć T-Mobile Polska. Chodzi o wypowiedź muzyka, który w wywiadzie dla prawicowej telewizji Echo TV stwierdził, iż kobiety nie powinny dążyć do zarabiania pieniędzy, ale spełniać się jako matki.

Jak poinformował rzecznik rządu Zoltán Kovács poinformował w czwartek, iż wszystkie ministerstwa zostały zobowiązane do zerwania umów o świadczeniu usług z Magyar Telekom. Polityk Fideszu powiedział, że koncern łamie zasady węgierskiej konstytucji oraz jest przeciwnikiem wiary, dyskryminując dodatkowo Ákosa z powodu jego poglądów.

Portal Alfahir.hu zauważa, iż Magyar Telekom deklaruje przywiązanie do równego statusu kobiet i mężczyzn w pracy, tymczasem w zarządzie firmy nie ma żadnej kobiety, a w radzie nadzorczej stanowią one niewielką mniejszość.

Na podstawie: mno.hu, alfahir.hu.