murzynyniemcyOkoło siedmiuset, z czterech tysięcy imigrantów, którzy zostali zakwaterowani w Dolnej Saksonii przepadło bez śladu, a władze landu przyznają, że nie mają pojęcia kim byli ci ludzie, gdzie się teraz znajdują i co robią. Liczba zaginionych imigrantów została upubliczniona przez gazetę Neue Osnabrucker Zeitung (NOZ).

Dolna Saksonia została zobowiązana przez rząd federalny do zagwarantowania czterech tysięcy miejsc noclegowych dla imigrantów, jednak wielu z nich nie było zadowolonych z umieszczenia ich w wiejskiej okolicy. Lokalne władze uważają, że „zaginieni” imigranci wyruszyli do większych ośrodków miejskich w Niemczech lub do innych krajów. Ważną informacją jest, że większość z nich nie została nigdzie zarejestrowana i władze nie mają pojęcia kim są ci ludzie i gdzie mogliby się udać.

Jeden z ośrodków dla imigrantów w Lingen odwiedził członek lokalnego parlamentu, który ku swojemu zaskoczeniu stwierdził, że ponad połowa z 212 imigrantów opuściła ośrodek. Niemieckie ministerstwo pracy szacuje, że około 300 tysięcy imigrantów, którzy przybyli do Niemiec w 2015 roku przeniesie się do innych krajów Europy.

Angelika Jahn, rzeczniczka partii CDU w Dolnej Saksonii powiedziała, że sytuacja taka jest nie do przyjęcia a imigranci muszą być rejestrowani natychmiast po przybyciu do Niemiec. Zwolennicy masowej imigracji szukają wytłumaczenie zaistniałej sytuacji w… złej organizacji zakwaterowania dla imigrantów. Timo Frers, rzecznik władz miasta Demenhorst powiedział, że imigranci są zdezorientowani, nie wiedzą gdzie się znajdują po przybyciu do Niemiec. W związku z tym podjęto się… zaopatrywania ich w mapy kraju.

W Niemczech, które są głównym celem fali imigrantów, podających się za uchodźców sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli co prowadzi do protestów i akcji podejmowanych przez mieszkańców Niemiec. Demonstranci próbują nie wpuszczać imigrantów do ośrodków, jak miało to miejsce we Freibergu, obrzucają przedmiotami autobusy wiozące przybyszów, odnotowano także ataki na budynki mające służyć jako ośrodki mieszkalne dla imigrantów. Oburzenie ludzi na politykę sprzyjającą masowej imigracji doprowadziło także do kilku ataków na wspierających to zjawisko lokalnych polityków.

na podstawie: thelocal.de