syriaSyryjski rząd uważa, że po porozumieniu nuklearnym pomiędzy Grupą 5+1 a Iranem, przyszedł czas na wywarcie presji międzynarodowej na rząd Izraela. Według Damaszku, powinien on zniszczyć swój arsenał broni masowego rażenia.

Wiceminister spraw zagranicznych Syrii Faisal al-Miqdad w wywiadzie dla libańskich mediów powiedział, że zagrożeniem dla pokoju na Bliskim Wschodzie jest państwo syjonistyczne. Po porozumieniu dotyczącym programu nuklearnego Iranu, mającym mieć pokojowy charakter, jedynym posiadaczem broni masowej zagłady jest bowiem Izrael. Dlatego też społeczność międzynarodowa powinna podjąć wysiłki, które zakończą możliwość produkcji broni jądrowej przez Izrael, a przede wszystkim dostarczanie odpowiednich surowców przez państwa zachodnie i kraje arabskie znajdujące się w sojuszu z Izraelem.

Syryjski urzędnik zauważył jednocześnie, że współpraca pomiędzy Iranem i Syrią pokazała społeczności międzynarodowej, iż starania pokojowe mogą przynieść rezultaty, a Damaszek pozbył się dzięki temu broni chemicznej.

na podstawie: sana.sy/en, presstv.ir