Iran i Hezbollah przywracają stosunki z Hamasem
Iran i libański Hezbollah przywracają stosunki z palestyńskim Hamasem. Zostały one zerwane przez różnice zdań przy sprawie konfliktu w Syrii. Hamas zaangażował się w nim po stronie opozycji, zaś Iran i Hezbollah wspierały rządy prezydenta Baszara al-Assada.
Przedstawiciel Hamasu, Ahmad Youssef, ujawnił mediom, że przedstawiciele jego ugrupowania spotkali się w libańskim Bejrucie z przedstawicielami Iranu i Hezbollahu, w celu ocieplenia swoich stosunków. Polityk Hamasu poinformował, że wszystkie strony określiły Izrael jako swojego głównego wroga, a także starały się zrozumieć różnice w (...) Czytaj dalej...
Węgry: Ofensywa amerykańskiego kapitału
Jednym z argumentów polskich fanów Viktora Orbana, przemawiającym za zaletami jego rządów, jest walka z zagranicznym kapitałem. Tymczasem na Węgrzech swoją ofensywę rozpoczynają amerykańskie firmy. W tym tygodniu swoją ekspansję na Węgry mają ogłosić dwie duże amerykańskie firmy.
Sprowadzenie kapitału z USA ma związek z czerwcową wizytą Petera Szijjártó w Waszyngotnie. Polityk odpowiadający za rozszerzenie handlu zagranicznego przez Węgry, rozpoczął tam negocjacje, które dalej poprowadzili przedstawiciele Narodowej Agencji Handlu Zagranicznego (Nemzeti Külgazdasági Hivatal). Członek centroprawicowego Fideszu rozmawiał tam z przedstawicielami (...) Czytaj dalej...
Dania: W jednym ze szpitali pacjentom podaje się wyłącznie mięso z uboju halal
Muzułmanie w Europie z coraz większą nachalnością domagają się poszanowania swoich zasad kulturowych, bez zwracania uwagi na zasady europejskich krajów, w których są gośćmi. Przykładem tutaj może być mięso pochodzące z uboju rytualnego halal. Coraz częściej wypiera ono tradycyjne, europejskie potrawy ze szkół czy innych instytucji.
Ostatnim przykładem tego zjawiska jest duński szpital w mieście Hvidovre. Dyrekcja tej placówki medycznej zdecydowała o wprowadzeniu mięsa z uboju rytualnego do jadłospisu pacjentów, usuwając jednocześnie mięso pochodzące ze zwyczajnych rzeźni. Decyzja o zmianie (...) Czytaj dalej...
Ostróda: „Jedność to siła” – koncert muzyki tożsamościowej (24.08)
24 sierpnia w Ostródzie odbędzie się zapowiadany od kilku miesięcy koncert muzyki patriotycznej i tożsamościowej „Jedność to siła”, na którym wystąpią zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne – jednak wszystkie poruszające w swoich tekstach wątki o profilu narodowym.
Dnia 29.07 lokalna TVP zrealizowała materiał o zaplanowanym koncercie, który powstał w dużej mierze za sprawą śmiesznej internetowej „kampanii” mającej za zadanie odwołanie imprezy, jaką prowadzi na Facebooku kilku lewackich frustratów. Materiał okazał się być jednak darmową reklamą koncertu, dzięki której z samą (...) Czytaj dalej...
Wielka Brytania: Parlament krytykuje statystyki imigracyjne
Komisja parlamentarna w Wielkiej Brytanii, uznała rządowe statystyki imigracyjne za zupełnie bezużyteczne. Mówią one o imigracji netto w postaci 163 tysięcy osób, zaś liczba ta oznacza różnicę między ilością osób, które przyjechały i wyjechały z Wielkiej Brytanii.
Ogółem w zeszłym roku do czerwca 2012, do Wielkiej Brytanii przyjechało 515 tysięcy osób, zaś wyemigrowało z niej 352 tysiące osób. Według brytyjskich parlamentarzystów, dane mogą być jednak niedokładne i nieprawdziwe. Wyrazili oni zdziwienie, że kraj otoczony przez morze i posiadający olbrzymią armię (...) Czytaj dalej...
Włochy wciąż szturmowane przez imigrantów
Włochy wciąż borykają się z nielegalnymi imigrantami, przedostającymi się na terytorium kraju przez Morze Śródziemne. Tylko w ciągu ostatniego weekendu włoskie służby zatrzymały na morzu i przetransportowały na teren Włoch około 500 imigrantów.
Jedna z grup podróżowała gumową łodzią motorową, która uległa wywrotce na morzu. Przebywający na niej ludzie mieszkańcy zachodniej Afryki znaleźli się w wodzie: 22 z nich uratowała straż przybrzeżna, pozostałych 31 uznano za zaginionych. Rozbitkowie, w większości obywatele Nigerii zostali przetransportowani na wyspę Lampedusa.
Ta, jak i (...) Czytaj dalej...
USA: Szkoła w Teksasie rezygnuje z czipowania swoich uczniów
Jakiś czas temu pisaliśmy o teksaskiej szkole, inwigilującą swoich uczniów za pomocą czipów radiowych, do noszenia których byli zmuszani (odnośnik do wiadomości poniżej). Nagłośnienie sprawy i protesty jakie wzbudziła spowodowały, że szkoła wycofała się z tego pomysłu.
By kierownictwo placówki zrezygnowało z czipowania uczniów potrzebne były procesy sądowe, protesty, a nawet atak hakerski przeprowadzony przez haktywistów z Anonymous. Wszystkie te działania sprawiły, że dyrekcja oficjalnie zarzuciła pomysł znakowania uczniów czipami RIFD. Niestety, to iż wycofała się z tego konkretnego pomysłu (...) Czytaj dalej...
Misja ONZ powodem epidemii cholery na Haiti?
Haiti zostało dotknięte w 2010 roku ciężkim trzęsieniem ziemi, w wyniku którego życie straciło 320 tysięcy mieszkańców wyspy. Kolejnym kataklizmem jaki spotkał ten kraj jest epidemia cholery, która pojawiła się po trzęsieniu, zabijając do tej pory ponad 8000 osób. Jednak nie sam fakt wystąpienia epidemii jest tu bulwersujący lecz winowajcy, jakimi są prawdopodobnie żołnierze ONZ.
Międzynarodowa grupa naukowców zajmująca się badaniami nad epidemią odkryła, że najprawdopodobniejszą przyczyną pojawienia się cholery byli żołnierze z Nepalu wchodzący w skład kontyngentu ONZ, który został (...) Czytaj dalej...
USA: Koncern Halliburton przyznaje, że niszczył dowody ws. katastrofy ekologicznej
Ministerstwo sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformowało, że koncern usług wydobywczych Halliburton przyznał się do zniszczenia dowodów związanych ze śledztwem prowadzonym w sprawie wycieku ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej z 2010 roku.
Halliburton zawarł porozumienie z ministerstwem sprawiedliwości, które przewiduje zapłatę najwyższej, przewidzianej prawem grzywny za takie przestępstwo, czyli 200 tysięcy dolarów i dalszą współpracę koncernu w śledztwie dotyczącym wycieku. Do tego koncern dobrowolnie przekazał 55 milionów dolarów na konta narodowej fundacji ochrony przyrody NFWF (National Fish and Wildlife Foundation).
Halliburton oficjalnie (...) Czytaj dalej...
Prezydent Czech chce walczyć z „neonazizmem”
W reakcji na wydarzenia w Czeskich Budziejowicach, gdzie niemal od miesiąca co weekend odbywają się demonstracje przeciwko cygańskiej przestępczości, prezydent Czech Milosz Zeman zapowiedział chęć walki z – jego zdaniem – rozprzestrzeniającym się w kraju „neonazizmem”.
Kontekst słów wypowiedzianych przez czeskiego prezydenta oraz fakt kogo one dotyczyły może zwiastować poszerzenie prowadzonej od kilku lat polityki państwa policyjnego, a więc wzmożone represje wobec osób, które władze zechcą określić mianem „ekstremistów” czy „neonazistów”. Zeman w wywiadzie dla portalu CTK.cz nie ukrywał zresztą (...) Czytaj dalej...
Wielka Brytania: Oksfordzki słownik zmieni definicję małżeństwa?
Komitet redakcyjny Oxford English Dictionary rozważa zmianę definicji małżeństwa w kolejnych wydaniach słownika, jeśli dojdzie do wniosku, że słowo to zmieniło swoje potoczne znaczenie. Zamierza on monitorować użycie i znaczenie słowa „małżeństwo” w kontekście zmian prawnych, zrównujących związki homoseksualne z normalnymi małżeństwami.
Oksfordzki słownik uwzględnia w każdym kolejnym wydaniu słowa, które pojawiły się niedawno w języku angielskim jak i te, które nabrały nowego znaczenia lub zadomowiły się w języku potocznym.
„Systematycznie monitorujemy słowa w naszych słownikach, zwracając szczególną uwagę na (...) Czytaj dalej...
Berlińscy hotelarze przeciwko Davidowi Irvingowi
Znany i niepokorny historyk David Irving, chce znowu przekazywać swoją wiedzę czytelnikom. Napotyka jednak na trudności ze strony przeciwników wolności słowa. Brytyjczyk chciał zorganizować wykłady w Berlinie, jednak Stowarzyszenie Hotelarzy i Restauratorów przestrzegło niemieckie lokale przed udostępnianiem miejsca na „ekstremistyczną propagandę prawicową”.
Kampanię przeciwko wizycie Irvinga rozpoczęli parlamentarzyści Związku’90/Zielonych (Bündnis 90/Die Grünen). Poseł Volker Beck jako pierwszy zaapelował do Stowarzyszenia Hotelarzy i Restauratorów, aby przestrzegli swoich członków przed organizacją kolacji z Irvingiem.
Odmienne stanowisko przedstawił natomiast popularny, centroprawicowy dziennik „Die (...) Czytaj dalej...