Rogoźno: Obchody rocznicy Poznańskiego Czerwca’56
28 czerwca zebrano się pod pomnikiem Wolnej i Niepodległej Polski w Rogoźnie, aby uczcić bohaterskich powstańców poznańskiego Czerwca 1956 roku. Pod pomnikiem gromadzi się około 50 osób, w tym organizatorzy czyli kibole i narodowcy z Rogoźna, oraz współorganizatorzy z NSZZ Solidarność Rogoźno. Oprócz wymienionych delegacji pod pomnikiem pojawiają się władze miasta, Młodzież Wszechpolska z Piły, kibole Lecha z Wągrowca i Szubina (także ci najmłodsi), oraz zwykli mieszkańcy Rogoźna.
Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu, w czasie którego odpalono race świetlne, które razem (...) Czytaj dalej...
Amerykańska „demokracja” w praktyce: Egipt na granicy katastrofy
Jak podaje agencja RIA Novosti, Prezydent USA Barack Hussein Obama wyraził „zaniepokojenie” zamieszkami w Egipcie, wezwał także władze i opozycję do powstrzymania przemocy oraz wspólnego prowadzenia rozmów, mających na celu wybór najlepszego dla kraju rozwiązania.
„Patrzymy na tamtejszą sytuację z zaniepokojeniem” – z rozbrajającą szczerością stwierdził prezydent największej potęgi militarnej na świecie. „Opowiadamy się za pokojowymi procesami, pokojowymi protestami i pokojowymi metodami zmian w Egipcie. Wszystkie strony powinny się powstrzymać od przemocy. Chcielibyśmy, żeby opozycja i prezydent zaczęli bardziej konstruktywne (...) Czytaj dalej...
Śrem: Manifestacja przeciwko przemocy policyjnej
29 czerwca w mieście Śrem, znajdującym się 40 km od Poznania, odbyła się demonstracja przeciwko nadużyciom władzy policyjnej. Powodem wyjścia mieszkańców Śremu na ulice miasta były wydarzenia, które rozegrały się 2 tygodnie temu na jednym ze śremskich osiedli.
15 czerwca, Marek Cz. w godzinach wieczornych został dotkliwie pobity przez funkcjonariuszy policji. Wszystko zaczęło się od przyjazdu patrolu policji na ulicę Chłapowskiego, gdzie Marek wraz ze znajomymi wspominali swojego niedawno zmarłego kolegę. Po interwencji policji, jak wynika z protokołu zatrzymania, Marek (...) Czytaj dalej...
Niebezpieczeństwa multirasowych związków: brytyjski nastolatek dźgany nożami po pocałowaniu Turczynki
Nie tylko AIDS grozi amatorom „egzotycznej przygody”. Przekonał się o tym brytyjski nastolatek, który walczy w szpitalu o życie.
Podczas wizyty w kurorcie Marmaris leżącym w Turcji nad Morzem Egejskim, 17-letni Dwayne Ward został dźgnięty 17 razy nożem, ponieważ pocałował Turczynkę. Leżące w kałuży krwi ciało chłopaka znaleziono około 7 rano w parku przylegającym do kurortu.
„Dobrze się bawiłem w barze i pocałowałem Turczynkę. Poszedłem do innego baru i ktoś uderzył mnie twardym przedmiotem. Reszty nie pamiętam” – zeznał nastolatek.
(...) Czytaj dalej...UE wprowadzi w Polsce opłaty za darmową wodę?
Szykuje się kolejna zmiana w prawie mająca utrudnić życie w naszym kraju. Za sprawą Unii Europejskiej rząd Donalda Tuska zamierza skończyć z bezpłatnym korzystaniem z wód powierzchniowych.
W nowym dokumencie opracowanym przez Ministerstwo Środowiska czytamy, że Polska musi zlikwidować zwolnienia „z obowiązku uiszczania opłat za korzystanie ze środowiska z tytułu poboru wody na potrzeby energetyki wodnej, nawadniania wodami powierzchniowymi użytków rolnych oraz potrzeby chowu lub hodowli ryb oraz innych organizmów wodnych”. Zmiany zatem dotkną zarówno elektrownie korzystające z wody do (...) Czytaj dalej...
Nelson Mandela: Komunista, terrorysta… autorytet?
W dzisiejszym panteonie autorytetów, serwowanych nam przez elity i media odnajdziemy wiele podejrzanych postaci przedstawionych w najjaśniejszych barwach. To wspaniali obrońcy praw człowieka, męczennicy równouprawnienia, bojownicy walczący o rasową równość i międzyludzką solidarność. Lista uwielbianych przez mainstream postaci jest długa. Jest wśród nich jednak kilka osób, którym nakazuje się szczególny szacunek i podziw. Takim kimś jest Nelson Mandela, idol kolejnych kandydatek do tytułu Miss World, mentor przeróżnych ruchów „praw człowieka”, człowiek-pomnik.
Pogromca apartheidu, męczennik, wielki ojciec wyzwolonej ludzkości, oraz bezstronny (...) Czytaj dalej...
Policjant kłamał i nie znał przepisów. Teraz za to odpowie
Funkcjonariusz policji Andrzej Cz., który pomagał zatuszować winę skazanego przed miesiącem „gwiazdora YouTube’a” – bijącego i kopiącego jednego z demonstrantów policjanta Karola C. – odpowie za swoje postępowanie. Sąd Rejonowy w Warszawie nakazał odpowiednim organom zbadanie, czy funkcjonariusz Andrzej Cz. zna policyjne przepisy, a także przeprowadzenie przeciwko niemu śledztwa ws. składania fałszywych zeznań.
Sprawa dotyczy wydarzeń z Marszu Niepodległości w 2011 roku, kiedy jeden z policjantów – uchwycony kamerą przez niezależnego dziennikarza – brutalnie pobił demonstranta Daniela K., pryskając go (...) Czytaj dalej...
Rosja: Jedyna słuszna wersja historii, czyli kolonia karna za krytykowanie Armii Czerwonej
Już niedługo na terenie Federacji Rosyjskiej może zostać wprowadzone prawo zakazujące oskarżania Armii Czerwonej o zbrodnie z okresu II Wojny Światowej. Projekt ustawy na ten temat wpłynął w poniedziałek (24 czerwca) pod obrady Dumy Państwowej. Zmiana przewiduje również wprowadzenie odpowiedzialności karnej za nieprawidłowe wyrażanie się o „bohaterskiej Armii Czerwonej” – według projektu może za to grozić nawet do 5 lat łagrów.
Nowy projekt ustawy zawierający odpowiednią poprawkę do kodeksu karnego FR został przedłożony Dumie przez Irinę Jarową, która piastuje tam (...) Czytaj dalej...
Komisji Europejskiej nie podoba się próba powstrzymania masowych eksmisji w Hiszpanii
Rząd regionalny Andaluzji zawiesił na 3 lata eksmisje z mieszkań znajdujących się w tym regionie Hiszpanii. Decyzja ta spotkała się już z krytyką ze strony eurokratów, dla których ważniejsze są pieniądze i banki niż zwykli ludzie.
Andaluzja najciężej ze wszystkich regionów Hiszpanii znosi kryzys, w związku z tym lewicowy rząd regionalny wprowadził 12 kwietnia dekret „o funkcji społecznej mieszkania”, który zabrania eksmisji z jedynego mieszkania zajmowanego przez rodzinę. Przepis jest stosowany również, gdy eksmisja grozi wykluczeniem społecznym lub zagraża fizycznemu, (...) Czytaj dalej...
Węgierski parlament zatwierdził uchwałę o obowiązkowych wycieczkach szkolnych do Auschwitz
Według uchwały, wszyscy uczniowie węgierscy powinni przynajmniej raz w życiu odwiedzić Auschwitz bądź Centrum Pamięci Ofiar Holokaustu w Budapeszcie. Uchwała autorstwa socjaldemokratów spotkała się z aprobatą rządzącego Fideszu, przeciwny jej natomiast był Jobbik.
Odrzucony został projekt, wedle którego szkoły miały dostawać pełny zwrot kosztów wycieczek. Ostatecznie przyjęto, że część pieniędzy będzie pochodzić od państwa, część ze środków szkolnych.
Węgierscy posłowie okazali jednomyślność w głosowaniu nad podobnymi wizytami młodzieży w budapesztańskim Muzeum Terroru. W tym przypadku parlament zwrócił się do rządu (...) Czytaj dalej...
Francja: Nasilają się represje wobec organizatorów i uczestników protestów przeciwko homomałżeństwom
Odbywające się od kilku miesięcy liczne demonstracje pod szyldem La Manif Pour Tous (pol. Manifestacja Dla Wszystkich), będące reakcją francuskiego społeczeństwa na zalegalizowanie homomałżeństw oraz wykreślenie z Kodeksu Cywilnego pojęć „matka” i „ojciec”, spotkały się z opresyjną reakcją rządzącej Partii Socjalistów oraz samego prezydenta Francji, Francois Hollande’a.
Jak podają francuskie media, Virginie Merle (znana pod pseudonimem Frigide Barjot), inicjatorka ruchu Manifestacja Dla Wszystkich, którego nazwa odnosi się do rządowego projektu zakładającego legalizację homomałżeństw – „Małżeństwa dla wszystkich” – po przemówieniu wygłoszonym (...) Czytaj dalej...
Nowy prezydent Iranu chce współpracować z Kubą
Irański prezydent-elekt, Hassan Rohani, wyraził nadzieję, że jego kraj będzie zacieśniał stosunki dyplomatyczne z Kubą. To reakcja na życzenia z okazji zwycięstwa w wyborach, jakie Rohani otrzymał od prezydenta Raula Castro.
W oświadczeniu prezydent-elekt podkreślił, iż Kuba wielokrotnie wspierała program energetyki jądrowej realizowany przez Iran, a oba kraje walczyły z zachodnimi embargami, rozwijając globalny front przeciwko zachodniemu kapitalizmowi.
Rohani zauważył, że mimo geograficznej odległości obu krajów, posiadają one wiele wspólnych poglądów na stosunki międzynarodowe, a prócz wyżej wymienionych zaliczają się (...) Czytaj dalej...