Niemcy zbroją Izrael. Kolejny okręt podwodny dla reżimu
Izrael w tym roku odda do służby piąty okręt podwodny klasy Delfin, który jest zdolny do przenoszenia i wystrzeliwania ładunków nuklearnych. Nowa jednostka, podobnie jak poprzednie tego typu okręty dla Izraela została zbudowana w Niemczech, w stoczni w Kilonii. Stocznia ta ma kontrakt na budowę szóstego takiego okrętu, który według międzynarodowej umowy ma „zapewnić bezpieczeństwo Izraela”.
Okręt został nazwany INS Rahav, od imienia opisywanego w talmudzie demona, morskiego potwora. Po całkowitym wyposażeniu i odbyciu wszystkich testów koszt budowy okrętu wyniesie (...) Czytaj dalej...
Radykalizują się nastroje społeczne Polaków
CBOS opublikowało raport, który zbadał przewidywania Polaków odnośnie skali społecznego niezadowolenia. Sondaż w czytelny sposób oddał potencjał rozgoryczenia sytuacją w naszym kraju, jak również zasygnalizował, że będzie on katalizatorem wystąpień przeciw władzy w Polsce.
Ponad 75% ankietowanych respondentów stwierdziło, iż w kraju rośnie społeczne niezadowolenie. Ponad połowa (konkretniej 64%) jest zdania, że najbliższy czas będzie stał pod znakiem eskalacji strajków i społecznych protestów. 14% dorosłych Polaków objętych badaniem jest przekonanych o tym, że nieunikniony jest wybuch poważnego konfliktu społecznego.
Na (...) Czytaj dalej...
Muzułmanie w Szwecji będą nawoływani do modlitw
Szwecja pierwszy raz pozwoliła na publiczne wzywanie muzułmanów do modlitwy, 27 kwietnia nad Szwecją rozbrzmiał głos muezzina. Pierwsze w Szwecji muzułmańskie wezwanie miało miejsce w miejscowości Fittja pod Sztokholmem, gdzie od 2007 roku stoi tam meczet z 32 metrowym minaretem, do którego uczęszcza około 1500 wiernych.
Pozwolenie dla muezzinów przewiduje, iż czas nawoływania może trwać od trzech do pięciu minut, a jego głośność nie może przekraczać 60 decybeli. Zezwolenie wydała policja, gdyż nawoływania muezzinów „nie wpływa negatywnie na ruch drogowy (...) Czytaj dalej...
Brytyjczycy popierają pomysł ograniczenia świadczeń socjalnych dla imigrantów
Brytyjczycy chcieliby ograniczeń w dostępie do świadczeń socjalnych dla imigrantów – takie wnioski wysnuć można z sondażu przeprowadzonego przez organizację YouGov na zamówienie dziennika „The Times”.
W ankiecie aż 86% Brytyjczyków odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy należałoby ograniczyć na pewien czas część praw imigrantów, którzy dopiero co przybyli do Zjednoczonego Królestwa. Przeciwnych było zaledwie 7% ankietowanych i tyle samo nie miało zdania. Wielu z ankietowanych podkreślało, iż zasiłki powinny należeć się osobom, które dołożyły się swoimi składkami ubezpieczeniowymi do skarbu (...) Czytaj dalej...
Niemcy: Sondaż na temat religii i ich zagrożeń
Ponad połowa Niemców, bo 51%, uważa islam za groźny, wśród mieszkańców dawnej NRD, gdzie mieszka mniej wyznawców tej religii aż 57% badanych podziela negatywną opinię na ten temat. Informacje te podał Tygodnik “Welt am Sonntag” na podstawie sondażu na tematy religijne przeprowadzonego przez Fundację Bertelsmanna.
Agencja DPA przypomniała, że w 2010 roku Christian Wulff, piastujący wówczas funkcję prezydenta Niemiec, wywołał gwałtowną dyskusję w niemieckim społeczeństwie swoim stwierdzeniem, iż islam należny do Niemiec. Wyniki najnowszej ankiety wskazują, (...) Czytaj dalej...
Narodowa Majówka, czyli akcje 1, 2 i 3 maja w całej Polsce
W naszym kraju okres majówki zwykł się kojarzyć z urlopami, wypoczynkiem, czy najzwyklejszym leniuchowaniem. Tymczasem majówkę można i należy spędzać jak najbardziej aktywnie. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nadarza się do tego niejedna okazja.
1 maja w kilku miastach odbędą się nacjonalistyczne zgromadzenia. W Warszawie stołeczni Autonomiczni Nacjonaliści zapraszają na drugą edycję antysystemowej demonstracji pierwszomajowej, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Praca w Polsce dla Polaków”. Na łamach naszego portalu znajdziecie tekstowe zaproszenie, (...) Czytaj dalej...
Część państw UE chce ograniczyć świadczenia socjalne dla imigrantów
Przedstawiciele rządów państw wchodzących w skład Unii Europejskiej w końcu zaczęli dostrzegać problemy finansowe związane z masową imigracją. Wystosowali wspólny list podpisany przez ministrów spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii (Theresa May), Niemiec (Hans-Peter Friedrich) i Austrii (Johanna Mikl-Leitner) oraz ministra do spraw migracji z Holandii (Fred Teeven), w którym zaapelowali o ograniczenie „turystyki zasiłkowej”, gdyż jest ona nadużyciem unijnego prawa do swobodnego przemieszczania się pracowników.
Jako, że Irlandia przewodniczy w tym półroczu UE, list został zaadresowany do Alana Shattera, będącego przewodniczącym (...) Czytaj dalej...
Biali studenci w Pretorii przeciwko „pozytywnej dyskryminacji”
Członkowie frakcji młodzieżowej afrykanerskiej organizacji społecznej AfriForum rozpoczną dziś kolejną akcję przeciwko tzw. akcjom afirmatywnym (zwanym także „pozytywną dyskryminacją”), która odbędzie się na Uniwersytecie Pretorii.
Protestując przeciwko dyskryminacji białych studentów i kandydatów na studia będą sprzedawać kawę. W różnych cenach dla przedstawicieli różnych ras. Biali studenci za kubek kawy zapłacą 5 randów, studenci mieszanych ras oraz Azjaci 3 randy, zaś czarni tylko 1 randa (35 groszy).
Zwolennicy rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego (promującego politykę akcji afirmatywnych) otrzymają kawę za darmo, o (...) Czytaj dalej...
Oddalono projekt ACTA, UE i USA forsują więc projekt TTIP
Tytułowa regulacja ma na celu jeszcze bardziej zliberalizować handel między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Istnieje uzasadniona obawa, iż jedną z głównych treści tego projektu będą zapisy, które przepadły w związku ze społecznymi protestami wymierzonymi w ACTA.
Atmosferę podejrzliwości podgrzewa również fakt, że negocjacje TTIP będą negocjacjami tajnymi, identycznie jak to miało miejsce w przypadku ACTA. W proponowanym przez Parlament Europejski znalazł się enigmatyczny zapis o treści: „(…) umowa musi przewidywać wysoki poziom ochrony praw własności intelektualnej”. W związku z (...) Czytaj dalej...
USA: Pogłębiają się nierówności społeczne
Stratyfikacja społeczna w USA pogłębia się coraz bardziej, taką informację podał instytut Pew Research Center, waszyngtoński think-tank, który opracował raport dotyczący tej kwestii.
Pierwsze dwa lata po kryzysie z 2008 roku przyniosły obywatelom Stanów Zjednoczonych znaczny wzrost różnic w dochodach. Najbogatsze gospodarstwa domowe, czyli około 7% ogółu, zwiększyły swoje przychody, biedniejsze gospodarstwa relatywnie zbiedniały w tym czasie jeszcze bardziej. Badania dotyczą lat 2009-11, wynika z nich, że 7% najbogatszych gospodarstw zwiększyło swoje stany posiadania aż o 28%, a u pozostałych (...) Czytaj dalej...
Wideo-zaproszenie na manifestację 1 maja w Warszawie
W sieci ukazał się właśnie promocyjny wideoklip zapraszający na demonstrację Nacjonalistyczny 1 maja w Warszawie, organizowaną przez stołecznych Autonomicznych Nacjonalistów. Do manifestacji zostało już niewiele czasu, a więc najbliższe dni to idealny moment na wzmożoną mobilizację.
Demonstracja wyruszy po godzinie 14:00 z Pl. Na Rozdrożu (pomnik Romana Dmowskiego), przechodząc reprezentatywnymi ulicami stolicy. Jak wspominaliśmy w oficjalnym zaproszeniu, jej celem jest wyrażenie społecznego niezadowolenia wobec systemu wygenerowanego przez klasę rządzącą. Nie zabraknie na niej również wątków antyunijnych (1 maja to rocznica (...) Czytaj dalej...
Tysiące Serbów protestuje przeciwko porozumieniu z separatystami z Kosowa
Miniony weekend upłynął w Serbii i w oderwanym od niej regionie (Kosowo) pod znakiem masowych protestów ulicznych. Serbowie wyszli na ulice, aby okazać swoje niezadowolenie z podpisanego w piątek porozumienia „o normalizacji stosunków” Serbii z rządem niepodległego od 2008 roku Kosowa.
Najliczniejsze demonstracje odbyły się w Belgradzie oraz Kosowskiej Mitrowicy, gdzie na ulice wyszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Demonstranci nieśli tematyczne transparenty, ukazujące hipokryzję i antynarodowy charakter obecnych władz Serbii oraz przypominające, że Kosowo jest nieodłączną częścią serbskiej państwowości i kultury.
(...) Czytaj dalej...