Tysiące zwolenników włoskiego faszyzmu, jak co roku zjechało się do miejscowości Predappio, aby uczcić już 90. rocznicę Marszu na Rzym (wł. Marcia su Roma), po którym w 1922 roku władzę we Włoszech objął Benito Mussolini.

Coroczny marsz głównymi ulicami Predappio, uchodzącego we Włoszech za „faszystowski raj” (m.in. przez fakt narodzin Mussoliniego w tej miejscowości), odbył się w minioną niedzielę w asyście setek flag faszystowskich Włoch oraz portretów byłego włoskiego Duce. Zgromadzeni wielokrotnie pozdrawiali się również salutem rzymskim, wznoszonym głównie nad grobem Mussoliniego na cmentarzu San Cassiano, gdzie zakończono demonstrację.

Niektórzy z uczestników marszu przybyli odziani w tradycyjne – acz z perspektywy czasu wyglądające dosyć komicznie – militarne stroje, nawiązujące do mundurów Narodowej Partii Faszystowskiej z okresu międzywojennego. Podobnie jak w poprzednich latach, na marszu nie dało się zaobserwować symboli i flag którejkolwiek z dzisiejszych włoskich nacjonalistycznych organizacji.