Włochy żyją sprawą napadu i brutalnego gwałtu dokonanego przez nielegalnych imigrantów. Policja zatrzymała łącznie siedmiu obywateli Egiptu, którzy mieli zgwałcić 13-letnią dziewczynę na oczach jej chłopaka. Centrolewica po ataku na młodą kobietę jest najbardziej zaniepokojona ujawnianiem narodowości sprawców przestępstwa.

Pod koniec stycznia w centrum Katanii na Sycylii dwójka nastolatków została zaciągnięta siłą do publicznej toalety. Tam dwóch z siedmiu zatrzymanych Egipcjan miało dopuścić się gwałtu na 13-latce. Towarzyszący jej 17-letni chłopak został obezwładniony przez napastników.

Policja na podstawie nagrań z monitoringu szybko wytypowała sprawców. Wspomnianych siedmiu obywateli Egiptu w wieku od 15 do 19 lat przybyło do Włoch nielegalnie w latach 2021-2023.

Zazwyczaj wyczuleni na prawa kobiet politycy włoskiej lewicy nie zabrali głosu w tej sprawie. Jedynie młodzieżówka centrolewicowej Partii Demokratycznej wyraziła obawę, że narodowość sprawców gwałtu zostanie wykorzystana, gdy „gwałty nie mają narodu, a gwałciciele nie mają narodowości”.

Na podstawie: ilgiornale.it, rmf24.pl.