gyoretoMecz drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, pomiędzy węgierskim Győri ETO i Maccabi Tel Awiw, odbędzie się ze specjalnymi środkami bezpieczeństwa. Władze klubu z Węgier, obawiając się „prowokacji” i kar ze strony UEFA, wprowadziły obostrzenia na czas spotkania z izraelskim zespołem. Po konsultacjach z ambasadorem Izraela na Węgrzech i policją, postanowiono m.in. zakazać wnoszenia flag Wielkich Węgier oraz Pasów Arpada.

Klub ma zamiar bacznie przyglądać się sprzedaży biletów, chcąc uniknąć sytuacji, w której wejściówki otrzymają fani Győru „znani z rasistowskich sympatii”. Na trybunach pojawią się dodatkowi ochroniarze, mający przyglądać się zachowaniom kibiców i wyrzucać osoby wznoszące niepoprawne okrzyki. Przed początkiem spotkania i w trakcie jego przerwy, klubowy spiker będzie miał natomiast za zadanie przypominać o „antyrasistowskim charakterze sportu”. Zarząd węgierskiego klubu kontaktuje się również z przedstawicielami Maccabi w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa kibicom przyjezdnym.

Represje mają związek z ubiegłorocznym meczem Węgier z Izraelem, który odbył się w Budapeszcie. Z powodu niepoprawnych politycznie okrzyków i prób wywieszania flag Palestyny i Iranu, UEFA ukarała Węgrów jednym meczem bez publiczności, przypadającym na prestiżowy pojedynek z Rumunią.

na podstawie: Alfahir.hu, Kuruc.info.