Z powodu trwającej wojny na Ukrainie, tegoroczna edycja „Ukraińsko-Izraelskiego Szczytu Innowacyjnego” odbędzie się w Warszawie. Wydarzenie będzie poświęcone przede wszystkim wykorzystaniu izraelskich technologii przez Ukrainę. Poza tym organizatorzy zamierzają poruszyć temat „Jak Ukraina może stać się „wielkim Izraelem” z własną twarzą”.

Pierwszy szczyt z udziałem przedstawicieli branż technologicznej i informacyjnej z Ukrainy i Izraela odbył się w 2018 roku. W ten sposób obie strony chciały stworzyć „wspólną platformę do interakcji, dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów i partnerstwa”.

Wojna na Ukrainie spowodowała, że tym razem wydarzenie nie może jednak odbyć się w Kijowie. Ukraińcy i Izraelczycy zdecydowali się więc na przeniesienie szczytu do Warszawy. Tym samym odbędzie się on 14 grudnia w Centrum Giełdowym S.A.

Organizatorzy „Ukraińsko-Izraelskiego Szczytu Innowacyjnego” zamierzają poświęcić jego tegoroczną edycję zagadnieniom „długoterminowej strategii rozwoju Ukrainy w oparciu o unikalne doświadczenia technologiczne Izraela”. Jednym tematów dyskusji ma być zaś uczynienie z Ukrainy „wielkiego Izraela”.

Na podstawie: uiisummit.com.