W połowie miesiąca w Warszawie doszło do zniszczenia figurki Matki Boskiej, znajdującej się w kapliczce od lat będącej miejscem spotkań mieszkańców Wilanowa. Okazało się, że została ona pozbawiona głowy przez 38-letniego obywatela Tadżykistanu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, a za sam czyn grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Kapliczka znajduje się obok kościoła katolicki pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Od wielu lat w trakcie nabożeństw spotykali się przy niej mieszkańcy Wilanowa. W połowie kwietnia pozbawiona głowy została jednak umieszczona w niej zabytkowa figurka Matki Boskiej.

Po blisko dwóch tygodniach śledztwa policjantom udało się ustalić sprawcę tego czynu. Jest nim 38-letni obywatel Tadżykistanu, któremu grozi teraz do pięciu lat więzienia za publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego. Na razie został objęty dozorem policyjnym.

Z relacji policji i mediów wynika, że Tadżyk ” po prostu uderzył figurkę, nie przewidując, że się rozbije”. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy.

Na podstawie: interia.pl, se.pl.

fot. sawtalhikma.org

Zobacz również: