revfrontLider anarchokomunistycznego Frontu Rewolucyjnego, Joel Bjurströmer Almgren, został aresztowany przez szwedzką policję. Jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa przy pomocy noża, a już wcześniej był karany za akty przemocy, w tym za pobicie czternastolatka.

Aktywista Frontu Rewolucyjnego (Revolutionära fronten) został zatrzymany przez policję w niedzielę. Jest przede wszystkim oskarżony o usiłowanie dokonania zabójstwa w grudniu zeszłego roku, podczas demonstracji w Kärrtorp, gdzie starli się ze sobą lewacy i nacjonaliści. Almgren miał zadać dwa ciosy nożem w plecy 28-letniego nacjonalisty. Oskarżony twierdzi, że działał w obronie własnej, jednak zdaniem prokuratury, chciał on umyślnie zabić swojego przeciwnika politycznego. Ponadto aktywista RF jest oskarżony o akty wandalizmu, sprowokowanie zamieszek, posiadanie niebezpiecznych narzędzi podczas demonstracji, a także wcześniejsze planowanie ataków.

Joel Bjurströmer Almgren jest dobrze znany szwedzkiej policji. W 2000 roku był oskarżony o podpalenie w Linköping, w czerwcu 2010 roku skazano go za groźby pod adresem policjanta, a w 2011 roku skazano go na osiem miesięcy więzienia, za pobicie czternastolatka.

Szwedzkie media przedstawiają działaczy skrajnej lewicy, jako niewinne ofiary ataków „neonazistów”, jednak w ostatnim czasie areszty przepełnione są sympatykami lewej strony. W ostatni weekend policja zatrzymała ośmiu aktywistów Frontu Rewolucyjnego, podejrzewanych o planowanie zamachów i akty wandalizmu.

na podstawie: friatider.se, exponerat.info