W popularnej bajce dla dzieci „Świnka Peppa” pojawi się wątek dotyczący pary homoseksualistek. Tym samym w produkcji jako całkowicie normalna zostanie przedstawiona „rodzina”, w której dziecko wychowywane jest przez dwie lesbijki. Oburzenia zmianami w kreskówce nie kryje część internautów, uważających je za kolejny element politycznej poprawności.

„Świnka Peppa” jest serialem animowanym, emitowanym w Wielkiej Brytanii od 2004 roku. Bajka szybko zyskała popularność wśród dzieci na całym świecie, a jej główną bohaterką jest tytułowa świnka wraz ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi.

Teraz do postaci pokazywanych w produkcji dołączyła niedźwiedzica polarna Penny. W trakcie wspólnego rysowania ze Świnką Peppą wyznaje ona, że jest wychowywana przez „dwie mamusie”, a potem dodaje, iż „jedna jest lekarzem, a druga gotuje spaghetti”. Następnie w jednej ze scen wszystkie trzy niedźwiedzice spożywają wspólnie posiłek.

Brytyjskie media uważają wprowadzenie lesbijskiego wątku do bajki dla dzieci za „przełom”, bo pierwszy raz pojawili się w niej „rodzice” tej samej płci. Krytycy nazywają natomiast zmiany w „Śwince Peppie” za kolejny przejaw politycznej poprawności, gdy to rodzice powinni przekazywać swoim dzieciom informacje dotyczące seksualności.

Na podstawie: interia.pl, dailymail.co.uk, bbc.com.