Amerykańska organizacja Capital Research Center przeanalizowała dokumenty dotyczące wydatków finansisty George’a Sorosa. Miliarder od 2000 roku przekazał więc blisko 21 miliardów dolarów na różnego rodzaju inicjatywy firmowane przez skrajną lewicę. W ostatnim czasie dużo mówi się również o wydatkach Sorosa na grupy związane z dziennikarzami czołowych mediów w Stanach Zjednoczonych.

Capital Research Center od prawie czterech dekad zajmuje się szeroko pojętą problematyką dobroczynności w Ameryce. Jej analitykom udało się teraz ustalić, że od 2000 roku amerykańsko-żydowski finansista wydał blisko 21 mld dolarów na organizacje i polityków związanych ze skrajną lewicą. Tylko w 2021 roku jego darowizny na ten cel wyniosły zaś 2,7 mld dolarów.

Autorzy raportu poświęconego tej tematyce zauważają, że kierowane przez Sorosa Open Society Network samo w sobie jest organizacją parasolową, która skupia różnego rodzaju grupy lobbingowe i fundacje. Otrzymują one pieniądze głównie na propagowanie rasowej i płciowej polityki tożsamościowej, nielegalnej imigracji czy liberalizacji przepisów aborcyjnych.

Kilka dni wcześniej wyniki swoich badań opublikowała natomiast grupa konsultingowa MRC Business. Z zebranych przez nią danych wynika, że tylko w latach 2016-2020 finansista wydał blisko 131 mln dolarów na zdobycie wpływów wśród 253 grup medialnych.

W ten sposób ma on wpływ na dokładnie 54 postaci medialnych w całej Ameryce. Wśród nich znajdują się głównie dziennikarze liberalno-lewicowych mediów pokroju stacji telewizyjnych CNN, NBC i CBS, agencji Bloomberg czy dziennika „The Washington Post”. 

Law Enforcement Legal Defense Fund jeszcze w ubiegłym roku opublikował z kolei analizę dotyczącą wyborów prokuratorów okręgowych w USA. Fundacje należące do Sorosa miały więc wydać blisko 40 mln dolarów na pomoc w finansowaniu lewicowych kandydatów na te stanowiska.

Na podstawie: lifesitenews.com, foxnews.com, dorzeczy.pl.

Zobacz również: