Do rosyjskiej Dumy Państwowej wpłynął projekt zaostrzający dotychczasowe przepisy dotyczące zakazu propagowania swoich treści przez ruch LGBTQWERTY. Zmiany w prawie miałyby obejmować materiały skierowane do osób dorosłych, a także uniemożliwiałyby negowanie tradycyjnych wartości rodzinnych.

Nowelizację ustawy o informacji, technologiach informacyjnych i ochronie informacji zgłosiło ośmiu posłów z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, socjaldemokratycznej Sprawiedliwej Rosji oraz Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji.

Dotychczasowe prawo było wymierzone głównie w rozpowszechnianie treści mogących doprowadzić do nienawiści na tle rasowym, wyznaniowym czy narodowościowym, a także w szerzenie propagandy wojennej. Teraz miałoby ono zostać rozszerzone o zakaz „propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych” oraz negowania tradycyjnych wartości rodzinnych.

Tym samym poglądy promowane przez ruch LGBTQWERTY nie mogłyby być już szerzone nie tylko wśród nieletnich, lecz również pośród dorosłych Rosjan. Przyjęcie nowych rozwiązań prawnych oznaczałoby również zamknięcie witryn internetowych, na których wzywa się choćby do nieposiadania dzieci.

Projekt nowelizacji dotychczasowego prawa może liczyć na poparcie przewodniczącego Dumy Państwowej Wiaczesława Wołodina. Na początku lipca skomentował on bowiem opuszczenie Rady Europy przez Rosję, uznając ten krok za ostateczną rezygnację choćby z żądań legalizacji „małżeństw” homoseksualnych.

Na podstawie: bbc.com.