familiaPodczas gdy w Unii Europejskiej coraz więcej krajów godzi się na adopcję dzieci przez dewiantów, Rosja uparcie idzie na przekór tym trendom i skutecznie zwalcza tendencje tego typu na swoim terytorium. Postanowiła zadbać również o dobro swoich dzieci poza granicami federacji.

W Dumie Państwowej przyjęte zostały własnie projekty poprawek w Kodeksie Rodzinnym Federacji Rosyjskiej, zakazujące oddawania rosyjskich dzieci do adopcji w krajach, które zezwoliły u siebie na małżeństwa jednopłciowe, zarówno parom homoseksualnym jak i osobom chcącym samotnie wychowywać dziecko.

Poprawki zostały przyjęte w drugim czytaniu, czeka je jeszcze trzecie, które odbędzie się 21 czerwca, a następnie trafią pod obrady wyższej izby parlamentu w Rosji, czyli Rady Federacji. Parlamentarzyści zasiadający w Radzie raczej na pewno zgodzą się na proponowane zmiany, również prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, zapowiedział już, że poprze nowelizację.

Prace nad nowelizacją trwają już od pewnego czasu, pierwsze czytanie miało miejsce w kwietniu, pod wpływem sukcesów lobby LGBT we Francji, rosyjska Duma zwiększyła nad nią tępo prac. Po podpisaniu przez prezydenta Francji ustawy legalizującej małżeństwa homoseksualne, rzecznik praw dziecka w Rosji, Paweł Astachow, wskazał na konieczność wprowadzenia moratorium dla adopcji dzieci do tego kraju aż przyjęte zostanie prawo, które wykluczy możliwość przekazywania rosyjskich dzieci homoseksualistom.

Propozycje zmiana zainicjowała w Dumie Olga Batalina, deputowana z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Jest ona zdania, iż wybór pomiędzy „mamą i mamą” a domem dziecka należy rozstrzygać na niekorzyść par mono-płciowych, argumentując to dobrem dziecka.

na podstawie: PAP

Zobacz również:
Rosja: Homoseksualizm nie przejdzie