radom-marsz-rotmistrzaW całej Polsce odbyły się marsze ku pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Nie inaczej było w Radomiu, gdzie 11 maja Młodzież Wszechpolska wraz z aktywistami Narodowego Radomia oraz NZS zorganizowała marsz pamięci tego wielkiego Polaka.

Marsz poprzedzony został Mszą świętą. Po Mszy pod kościołem zbiera się około 120-osobowy tłum. Można było dostrzec Autonomicznych Nacjonalistów, członków MW, rodziny z dziećmi, kibiców lokalnych klubów, czyli cały przekrój Radomskiej społeczności. Na czele marszu znalazł się transparent z wizerunkiem Rotmistrza wykonany przez uzdolnione plastycznie aktywistki Narodowego Radomia. Na pochodzie nie zabrakło Polskich flag, szturmówek MW oraz flag AN. Nie zabrakło również tematycznych haseł, które w niosły się ulicami Radomia.

Marsz wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców miasta, którzy z zaciekawieniem przyglądali się przemarszowi. Wydarzenie zostało obstawione przez liczne oddziały policji, która cały marsz sumiennie udokumentowała. Nawet członkowie ruchu paligłupa tego dnia postanowili się zabawić w fotoreporterów i próbowali robić jakieś fotki z boku marszu.

Trasa wiodła najważniejszymi ulicami Radomia. Kiedy pochód przechodził pod tureckim kebabem przebywający w środku opaleni pracownicy zaczęli pokazywać w stronę uczestników marszu obraźliwe gesty. Nie obyło się bez odpowiedzi patriotów. Swoją szansę chciał też wykorzystać głupek z GW, który prowokował cała trasę uczestników marszu – miarka się przebrała, młodym skoczyło ciśnienie i tylko dzięki opanowaniu niektórych uczestników pochodu nie doszło do linczu…

Pod pomnikiem WiN czeka na nas około 30-osobowa grupa kibiców Broni Radom. Witają nas okrzykami ” Cześć i chwała bohaterom”. Czekają na nas też kombatanci AK i NSZ . Oddać hołd Rotmistrzowi wraz z nimi to dla nas zaszczyt! Pod pomnikiem organizatorzy wygłaszają tematyczne przemówienia. Swój głos zabrali też miejscy radni oraz kombatanci. Wszystkie organizacje składają kwiaty oraz znicze pod pomnikiem WiN. Radom po raz kolejny pokazał że jest miastem Narodowym i zjednoczonym w walce o naszą historię i tożsamość!

V.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10