rouhaniIrański prezydent Hasan Rouhani powiedział, że jego kraj nie potrzebuje do swojej obrony broni atomowej. Słowa te były odpowiedzią na niedawny projekt ustawy Kongresu Stanów Zjednoczonych, zakładający zwiększenie presji i sankcji wobec Iranu, za pracę nad energią jądrową.

Rouhani podczas przemówienia w Isfahanie, powiedział, że tak „oddany, zintegrowany i zjednoczony naród” jak Irańczycy, nie potrzebuje bomby atomowej. Irański prezydent nie uważa posiadania takiego arsenału za gwarancję bezpieczeństwa w dzisiejszych czasach. Wskazał tu na przykład syjonistycznego reżimu w Izraelu, który mimo dysponowania broni jądrowej, odczuwa stałe zagrożenie dla swojego systemu.

Prezydent Iranu odnosząc się bezpośrednio do projektu sankcji Kongresu USA, zauważył brak jakiegokolwiek strachu Irańczyków przed kolejnymi obostrzeniami. Zapowiedział kontynuowanie rozwoju i postępu, a także zwrócił uwagę na fakt wystrzelenia kolejnej irańskiej satelity w kosmos, co było możliwe dzięki irańskim specjalistom i naukowcom.

na podstawie: presstv.ir