vwNiemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen szuka oszczędności w związku z koniecznością zapłacenia kary, nałożonej na firmę za manipulowanie pomiarami emisji spalin w silnikach diesla. Za przekręt zapłacą pracownicy, ponieważ zwolnionych zostanie 30 tysięcy osób.

Volkswagen poinformował, że będzie szukał oszczędności, bowiem musi zapłacić odszkodowania za manipulowanie pomiarami emisji spalin w silnikach diesla. We wrześniu amerykańskie władze ujawniły, że niemiecki koncern manipulował we wspomnianej sprawie, a sam Volkswagen przyznał, iż zainstalował oprogramowanie umożliwiające ten proceder. Miało ono pojawić się w blisko 11 mln aut na całym świecie, w tym również w Polsce.

Firma chce teraz wprowadzić zmiany, które pozwolą jej zaoszczędzić rocznie blisko 3,7 mld dolarów począwszy od 2020 r. Za przekręt kierownictwa Volkswagena zapłacą przede wszystkim jego pracownicy. Zatrudnienie w niemieckim koncernie ma zostać zredukowane o blisko 30 tys. osób. Najwięcej miejsc pracy zniknie w samych Niemczech, ponieważ zwolnionych zostanie tam blisko 23 tys. osób.

Na podstawie: wprost.pl, money.pl.