Po Warszawie także Poznań stworzy specjalny hostel dla osób należących do mniejszości seksualnych. Pilotażowy program potrwa od kwietnia do końca bieżącego roku, a skorzystać mają z niego homoseksualiści i transseksualiści mający problem z przemocą oraz bezdomnością. Przedsięwzięciem bezpośrednio zajmować będzie się jeden z największych ruchów LGBTQWERTY w Polsce.

Komunikat w tej sprawie wydały władze stolicy Wielkopolski. Można w nim przeczytać, że osoby przyznające się do dewiacji seksualnych doświadczają z powodu tego faktu przemocy oraz bezdomności. – Mieszkanie interwencyjne ma pozwolić jego mieszkańcom na odzyskanie równowagi życiowej, uzyskanie odpowiedniego wsparcia specjalistycznego, by móc usamodzielnić się w niedalekiej przyszłości – twierdzi miasto.

Lokal interwencyjny po wygraniu konkursu prowadzić będzie Grupa Stonewall, jeden z głównych ruchów LGBTQWERTY działających na terytorium Polski. Otrzyma ona do dyspozycji trzypokojowe mieszkanie. Pilotażowy program potrwa od 1 kwietnia do 31 grudnia bieżącego roku. Po tym terminie stowarzyszenie ma przedstawić władzom Poznania swoją koncepcję dalszego prowadzenia tego przybytku.

Osoba zgłaszająca się do Grupy Stonewall będą mogły korzystać z mieszkania przez miesiąc, a w szczególnych przypadkach przez trzy miesiące. Dewianci będą mogli liczyć nie tylko na dach nad głową, lecz również na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb w postaci ubrania, wyżywienia czy środków higienicznych. Ponadto skierowana zostanie do nich pomoc ze strony „specjalistów”.

Z budżetu miasta na program przeznaczonych zostało 60 tysięcy złotych.

Na podstawie: portalsamorzadowy.pl.