Producenci znanej kreskówki „Scooby-Doo” postanowili nadać nową orientację jednej z głównych bohaterek. Velma w nowej serii została więc przedstawiona jako homoseksualistka, wielokrotnie sugerując w fabule produkcji swój pociąg do innych kobiet. To kolejna w ostatnim czasie próba dotarcia z propagandą LGBTQWERTY do najmłodszych telewidzów.

Animowane filmy i seriale spod znaku „Scooby-Doo” pojawiają się na ekranach na całym świecie od ponad pięciu dekad. Bohaterowie produkcji zajmują się najczęściej rozwikływaniem różnego rodzaju zagadek, mających głównie podłoże kryminalne.

W najnowszej produkcji tego typu, „Scooby-Doo! Cukierek albo psikus”, jak zwykle pojawia się postać Velmy. Tym razem okazuje się jednak, że postać kobiety dokonuje tak zwanego „coming outu” i jest przedstawiona jako „osoba LGBTQWERTY”. W niektórych scenach można więc zauważyć jej zamiłowanie do innych przedstawicielek płci żeńskiej.

Według producentów Velma od dawna miała być przedstawiana jako lesbijka. Odpowiednie sceny były jednak wycinane ze scenariuszy. Pierwsze sugestie dotyczące orientacji bohaterki kreskówki pojawiły się kilka lat temu, choć głównie w internetowych wpisach scenarzystów.

To nie pierwsza w ostatnim czasie próba dotarcia z homoseksualną propagandą do najmłodszych odbiorców. Wątek pary lesbijek wychowujących dziecko pojawia się w brytyjskiej kreskówce „Świnka Peppa”.

Na podstawie: dailymail.co.uk, interia.pl.

Zobacz również: