Egipski instytut statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące populacji kraju. Tylko w okresie od października do grudnia zwiększyła się ona o blisko 250 tysięcy, natomiast rocznie Egiptowi przybywa około 1,7 miliona nowych obywateli. Władze od dłuższego czasu starają się uświadamiać społeczeństwo o negatywnych skutkach przeludnienia.

Centralna Agencja ds. Mobilizacji Publicznej i Statystyki (CAPMAS) ogłosiła niedawno, że ogólna liczba ludności zamieszkującej Egipt wyniosła w połowie grudnia ubiegłego roku 102,75 miliona osób. Tymczasem poprzednie dokładne dane na dzień 5 czerwca 2021 roku mówiły o populacji wynoszącej około 102 miliony osób.

Tylko w okresie od października do grudnia Egiptowi przybyło blisko 250 tysięcy nowych obywateli. Pod tym względem i tak nastąpiło spowolnienie, bo poprzednie dane wskazywały także na wzrost o 250 tysięcy, ale tylko w ciągu 50 dni. Ogółem populacja Egiptu rocznie zwiększa się o blisko 1,7 miliona osób.

Egipskie władze podkreślają, że tak dynamiczny wzrost populacji utrudnia wdrażanie projektów rozwojowych. Prezydent Abdel Fatah al-Sisi w ubiegłym roku przy okazji kilku wydarzeń podkreślał, że przez przeludnienie Egipcjanie mogą nie odczuwać owoców osiąganego przez ich kraj wzrostu gospodarczego.

Na podstawie: egypttoday.com.