pentagonJak podaje The Washington Times, Pentagon zapowiedział, że zrzecze się kontroli nad 21 obiektami, znajdującymi się na terenie całej Europy. Nadzór nad nimi mają przejąć kraje, w których owe obiekty się znajdują. Informację tę podał do wiadomości publicznej sekretarz prasowy Pentagonu, admirał John Kirby

Z informacji agencji RIA Novosti można się również dowiedzieć, że przedstawiciele ministerstwa obrony USA mówią o tych zmianach jako o „nieznaczących przemianach infrastrukturalnych”, które pomogą budżetowi USA zaoszczędzić około 60 milionów dolarów rocznie.

Do obiektów, które „nie są już potrzebne” siłom zbrojnym USA, należą między innymi pole golfowe, strzelnica, hotel, ale także bazy lotnicze oraz placówki wojskowe, których „NATO nie wykorzystuje, albo praktycznie nie wykorzystuje”.

„Ani jedna z tych zmian nie wpływa ani na strukturę sił zbrojnych, ani na potencjał wojskowy USA. Takie posunięcia pozwolą Dowództwu Europejskiemu Stanów Zjednoczonych przesunąć priorytety na misje wojenne” – cytuje Kirby’ego The Washington Times.

na podstawie: n-idea.am