iran-rakietyAmerykańskie specsłużby uprzedzają, że z początkiem 2015 roku irańskie siły zbrojne będą gotowe do przeprowadzenia testów nowej międzykontynentalnej rakiety balistycznej, która będzie mogła razić nawet cele w USA.

Według danych Air Force Intelligence, Surveillance and Reconnaissance Agency, działającej przy ministerstwie obrony USA, Iran wytrwale rozwija ambitny program rakietowy i kosmiczny, mający na celu zwiększenie dokładności oraz zasięgu działania swoich rakiet – podaje serwis NEWSru.

W raporcie Pentagonu można również przeczytać, iż ilość chińskich pocisków jądrowych, mogących dosięgnąć celów w USA, „może wzrosnąć do ponad 100 w najbliższych 15 latach”. Mimo drastycznie większej skali zagrożenia na tym polu, informację tę podaje się jakby na marginesie, skupiając się głównie na Iranie, budując pole do przyszłej agresji militarnej na ten kraj.

W czerwcu premier Izraela Benjamin Netanjahu – dyżurna antyirańska szczekaczka – w wywiadzie dla amerykańsiej prasy stwierdził w swoim typowym paranoicznym stylu, że „to, do czego zmierza Iran, to nie jedna czy dwie bomby atomowe, a dwieście”. „Oni wytwarzają międzykontynentalne pociski balistyczne równolegle ze swoim programem zbrojeń jądrowych. One nie są przeznaczone dla nas, one są przeznaczone dla was (…)”. Drogą dziwnego wyjątku, Netanjahu nie użył tak lubianych przez żydowskich liderów porównań do III Rzeszy, czy frazy „kolejny holokaust”.

Tymczasem jeszcze w kwietniu amerykański sekretarz obrony, znany z krytyki konfliktu w Iraku, Chuck Hagel, stwierdził, że Iran nie posiada rakiet balistycznych dalekiego zasięgu, a tym bardziej takich, które mogłyby uderzyć w cele w USA. Głosy ludzi takich jak Hagel są jednak zgrabnie wyciszane przez media, podczas gdy opierający się na gruntujących przyszłe agresje  sloganach krzykacze pokroju Benjamina Netanjahu goszczą na pierwszych stronach gazet i portali.

na podstawie: NEWSru.co.il

Zobacz również:
Szefowie wywiadów USA i Izraela: Iran nie ma zamiaru wytwarzać broni jądrowej
Izrael nadal opiera się kontrolom swojego arsenału atomowego
Bezpośrednie zagrożenie nuklearne ze strony Iranu? Wykaz ostrzeżeń od 1979 roku