Dzisiaj prokuratura ma przesłuchać czterech obywateli Gruzji, zatrzymanych w sobotę na basenie w Bytomiu w związku z podejrzeniem napastowania nieletnich. Tymczasem z podobnego powodu policja aresztowała innego obcokrajowca. Być może dotykał on nawet czwórkę dzieci, które w niedzielę pojawiły się na basenie w Zdzieszowicach w województwie opolskim.

Według doniesień stacji RMF FM, policja w Zdzieszowicach zatrzymała 34-letniego cudzoziemca. Znalazł się on w areszcie po zgłoszeniu otrzymanym przez ratownika pracującego na miejscowym basenie. Matka 8-letniego dziecka miała poinformować go, że było ono dotykane przez obcego mężczyznę.

Sprawa badania jest pod kątem „seksualnego wykorzystywania dzieci lub dopuszczenia się wobec nich innej czynności seksualnej”. Jednocześnie RMF FM informuje, że „to samo mogło również spotkać w tym miejscu trójkę innych dzieci, z których najstarsze ma 15 lat”.

W sobotę media społecznościowe obiegły natomiast nagrania z basenu w Bytomiu, w którym tłum otoczył budynek ze znajdującymi się w środku czterema imigrantami. Mieszkający w tym mieście obywatele Gruzji mają zostać przesłuchaniu dzisiaj przez prokuraturę, bo także oni są podejrzewani o napastowanie nieletnich.

Na podstawie: rmf24.pl.

Zobacz również: