niemcy-gwalty-imigrantowSzef niemieckiej telewizji publicznej ZDF powiedział, że jego stacja specjalnie nie informowała o sylwestrowych wydarzeniach w Kolonii i innych miastach, gdzie miało dojść do napadów seksualnych i rabunkowych na kobietach.

Dyrektor ZDF Markus Schächter przyznał na portalu społecznościowym Facebook, że jego telewizja „źle oceniła sytuację” i wstrzymywała informacje o sylwestrowych wydarzeniach w Kolonii i innych miast Niemiec. Miało w nich dochodzić do napaści na tle seksualnym i rabunkowym na kobietach, które miały być napastowane przez imigrantów spoza Europy. ZDF miało czekać w tej sprawie na oficjalne stanowisko krajowych władz oraz policji.

Tymczasem burmistrz Kolonii Henriette Reker komentując wydarzenia z sylwestra stwierdziła, że kobiety powinny trzymać się z dala od skupisk mężczyzn, na co najmniej długość jednego ramienia. Inne stanowisko przedstawił federalny minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere, krytykując postawę tamtejszej policji.

Na jaw wychodzą tymczasem inne informacje dotyczące wydarzeń z końca ubiegłego roku. Do podobnych napaści miało dojść w kilku innych miastach, takich jak Hamburg, Stuttgart czy Frankfurt. Minister sprawiedliwości Heiko Maas uważa te zdarzenia za nową formę zorganizowanej przestępczości.

Na podstawie: welt.de, thelocal.de, jungefreiheit.de.