niemcy-imigranciNiemiecki urząd statystyczny poinformował, że do Niemiec w 2014 roku przybyła rekordowa liczba cudzoziemców. Nad Renem osiedliło się blisko pół miliona obcokrajowców, a tym samym ich ogólna liczba wzrosła do ponad 8,2 miliona osób.

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, w porównaniu do roku 2013, do Niemiec przybyło o 6,8 proc. więcej imigrantów. Ogółem nad Ren w roku 2014 przyjechało dokładnie 519,3 tys. cudzoziemców, a od rozpoczęcia podobnych pomiarów w 1967 r., liczba ta została pobita tylko dwukrotnie, w latach 1991 i 1992. Ogółem terytorium Niemiec zamieszkuje już blisko 8,2 mln obcokrajowców.

Niemiecki urząd wskazuje, że ponad 60 proc. nowych przybyszy to mieszkańcy państw Unii Europejskiej, w tym głównie Rumuni, Bułgarzy i Chorwaci. Przyczyną napływu mieszkańców tych państw była siła ekonomiczna Niemiec i otwarcie dla nich tutejszego rynku pracy. Wśród imigrantów nie zabrakło również uchodźców z państw ogarniętych wewnętrznymi konfliktami, takich jak Syria i Erytrea.

na podstawie: thelocal.de