Z okazji polskiego Święta Niepodległości ukraińscy nacjonaliści związani z Dynamem Kijów, złożyli nam serdeczne życzenia, zarazem dziękując za okazywaną przez Polaków pomoc. Specjalnie na tę okazję powstało graffiti w Kijowie, a w swoich życzeniach Ukraińcy podkreślili te momenty w naszej wspólnej historii, na których fundamentach możemy budować bratnie relacje.

Tekst w oryginalnej wersji:

105 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości

Wszyscy wiedzą, że w historii narodów Ukrainy i Polski są momenty dla dyskusji. Psychologicznie ludzie działają tak, że to co złe pamiętają silniej. Ale my pamiętamy również to co dobre, kiedy w najciemniejszy dzień naszego państwa (24.02.22) z pomocą przyszło nam bardzo wielu zarówno zwykłych obywateli Polski, jak i liderów topowych polskich grup kibicowskich. Ludzie jacy przyjmowali na granicy nasze kobiety i dzieci, pozwalali im zamieszkać w swoich domach i zbierali pomoc dla frontu. Również setki etnicznych Polaków dołączyły do Sił Zbrojnych Ukrainy. To właśnie państwo polskie stanęło murem za Ukrainą po agresji Rosji.

My, ludzie honoru, nie zapomnimy nigdy dobrych uczynków sprawiedliwych ludzi. Tak samo jak nie zapomnimy o przeszłości: o powojennej współpracy UPA i AK przeciwko komunistom, o antybolszewickiej walce URL i II RP, o wspólnej wyprawie na Moskwę Władysława IV i Sahajdaczonego, powiązania dynastyczne Rurykowiczów i Piastów.

na podstawie: instagram.com/kategorie_d.kyiv, źródła własne