Do sieci internetowej trafiło nagranie ukazujące grupę awanturujących się mężczyzn, a wśród nich amerykańskich żołnierzy rozkazujących polskiej kobiecie, aby się ich słuchała. Twórca nagrania twierdzi, że przez zachowanie wojskowych ze Stanów Zjednoczonych strach wychodzić wieczorem na ulice Bolesławca. Dodatkowo wyjątkowo pobłażliwi wobec awanturujących się Amerykanów mają być miejscowi policjanci.

Opisywane zdarzenie miało miejsce w ubiegły weekend. W godzinach nocnych policja w Bolesławcu otrzymała zgłoszenie dotyczące awantury z udziałem kilku osób. Wezwany na miejsce policyjny patrol musiał ostatecznie wezwać posiłki, bo okazało się, że w zajściu uczestniczy sporo osób.

Sprawcy zamieszania mieli zostać następnie ukarani jedynie mandatami w związku z zakłócaniem porządku publicznego. Przedstawiciele bolesławieckiej policji twierdzą bowiem, że wydarzenia z weekendu nie miały znamion przestępstwa. Jednocześnie przyznają, iż wśród ukaranych byli amerykańscy żołnierze.

W sieci można znaleźć nagranie z tego zdarzenia. Na początku widać na nim kobietę, która trzymana jest przez obcokrajowców. Jeden z Amerykanów dodatkowo nakazuje jej, aby się go słuchała i wlecze ją po ulicy. Wówczas do awantury dołącza kilku innych mężczyzn, wzywających Amerykanów do pozostawienia Polki w spokoju.

Twórca nagrania wraz z innymi osobami podkreśla w jego trakcie, że z powodu zachowania amerykańskich żołnierzy wieczorami strach wychodzić na ulice Bolesławca. Ponadto zarzuca on miejscowej policji pobłażliwe traktowanie Amerykanów podczas podobnych sytuacji.

Na podstawie: bolec.info, interia.pl.