Jutro w Waszyngtonie odbędzie się inauguracja prezydentury Joe Bidena. Wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych tak podekscytowany jest marszałek województwa wielkopolskiego, że aż udekorował on siedzibę Urzędu Marszałkowskiego portretami Bidena i jego lewicowej wiceprezydent Kamaly Harris.

Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji Prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach – ogłosił w oficjalnym komunikacie Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Na tę okazję Urząd Wojewódzki w Poznaniu przygotował specjalną ekspozycję. Jej głównym elementem są wielkie portrety Bidena i Harris. Obok nich znajdują się dwie duże flagi Stanów Zjednoczonych, a także napis „Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN” (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Polityk Platformy Obywatelskiej nie ukrywa swojego zachwytu nad Bidenem. Przeciwstawia mu ustępującego prezydenta Donalda Trumpa, który jest jego zdaniem „zapatrzonym w siebie narcyzem, przeświadczonym o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym”. Nowy amerykański prezydent ma być tymczasem „odpowiedzialnym politykiem, przywiązanym do demokratycznych wartości”.

Samorządowiec dodaje, że ma nadzieję, iż Biden i jego lewacka zastępczyni „dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu”.

Na podstawie: facebook.com/umwwpl.