muzulmanieGrupa nazywająca się The American Muslim Political Action Committee (AMPAC) planuje na 11 września „marsz miliona muzułmanów” do Waszyngtonu. Wybór daty powoduje niemałe kontrowersje, gdyż jest to rocznica, jak powszechnie się uważa, „największej masakry dokonanej w imię islamu w amerykańskiej historii”.

Grupa oprócz samej zapowiedzi zorganizowania marszu sformułowała również swoje postulaty pod adresem amerykańskich władz:

„My, AMPAC (American Political Action Committee) planujemy na dzień 11.09.13 historyczne wydarzenie, podczas którego milion muzułmanów przemaszeruje do Waszyngtonu i domagamy się ochrony naszych praw obywatelskich przez rząd.

Domagamy się ochrony naszych praw w zgodzie z 1. Poprawką do Konstytucji. Prosimy prezydenta Obamę o dotrzymanie obietnicy transparentnego rządu, danej podczas jego pierwszej kampanii prezydenckiej. Prosimy o udostępnienie raportu komisji ds. 9/11 amerykańskim obywatelom.”

AMPAC zdaje się tłumaczyć dobór daty marszu twierdzeniem, iż media okłamywały obywateli w związku z rolą islamu w sławetnych atakach z 9 września: „9 września 2001 roku nasz kraj został na zawsze odmieniony okropnymi wydarzeniami w Nowym Jorku. Cały kraj stał się ofiarą aktów dokonanych tego dnia. Muzułmanie i niemuzułmanie doznali takiej samej traumy, jednak to my muzułmanie w dalszym ciągu, po 12 latach, jesteśmy ofiarami wskutek przedstawiania nas jako złoczyńców. Po dziś dzień media i antyislamskie organizacje dokonują oszczerczych i zniesławiających wypowiedzi o nas, muzułmanach i o naszej religii, islamie” – piszą.

na podstawie: breitbart.com