Legendarny magazyn literatury fantasy „Nowa Fantastyka” zdecydował się ulec politycznej poprawności, przepraszając za treść opowiadania pisarza Jacka Komudy. Pismo uznało jego tekst za „utrwalenie negatywnych stereotypów”, ponieważ miał on rzekomo stawiać znak równości pomiędzy homoseksualizmem a pedofilią, co dodatkowo uznano za „narzędzie w walce politycznej”.

„Stanowczo potępiamy działania mające na celu utrwalenie negatywnych stereotypów używanych jako narzędzia w walce politycznej, jak choćby kłamliwe stawianie znaku równości między homoseksualizmem a pedofilią. Przejaskrawiona i wypaczona kreacja świata przedstawionego w opowiadaniu Jacka Komudy była zabiegiem literackim, mającym na celu podkreślenie absurdalnych postaw i zachowań, a nie kształtowanie opinii” – można przeczytać w oświadczeniu redakcji.

Poszło o opowiadanie wspomnianego już Komudy, pisarza nie ukrywającego zresztą swoich prawicowych poglądów. W opowiadaniu „Dalian, będziesz ćwiartowany!” de facto stworzył on pastisz o obecnej sytuacji w Polsce. Bohatera tego tekstu mają więc ścigać kibice przybrani w nazwy podkarpackich i lubelskich klubów piłkarskich, z kolei obelgi i przekonania występujących w nim postaci przywoływały autentyczne słowa przedstawicieli środowisk LGBT oraz ich przeciwników.

Magazyn stwierdził jednak, że ważniejsze od intencji autora są protesty tzw. czytelników, a przede wszystkim homoseksualnego pisarza Jacka Dehnela,. wylewającego swoje żale na Facebook’u. „Nowa Fantastyka” przeprosiła więc za publikację opowiadania Komudy, w tym za „dyskryminację mniejszości”.

Na podstawie: facebook.com/NowaFantastyka, wp.pl.