hassan-nasrallahLider libańskiego Hezbollahu Hasan Nasrallah, powiedział w specjalnym przemówieniu w Bejrucie, że swoją ostatnią decyzją, Unia Europejska toruje Izraelowi drogę do zaatakowania Libanu.

W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej, podjęli decyzję o wpisaniu Hezbollahu na „czarną listę”, uznając ugrupowanie za terrorystyczne. Nasrallah uważa, że tym samym UE daje ochronę prawną wszystkim ewentualnym atakom Izraela na Liban. Syjonistyczne państwo może bowiem uzasadniać wszelkie ataki na cele w Libanie „walką z terroryzmem”.

Szef Hezbollahu stwierdził, że decyzja Brukseli nie była suwerenna i jest wynikiem nacisków Izraela i Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie, wyśmiał on skutki sankcji dla samego Hezbollahu, twierdząc, że aktywiści ugrupowania i tak nie odwiedzają terytorium Unii Europejskiej, a także nie posiadają kont w zagranicznych bankach.

Nasrallah dodał, że wszelkie działania wymierzone w Hezbollah będą miały skutek odwrotny od zamierzonego i tylko wzmocnią organizację.

na podstawie: reuters.com, presstv.ir

Zobacz również:
– Hezbollah krytykuje Unię Europejską za umieszczenie go na czarnej liście