Poseł Konfederacji i partii Korwin, Dobromir Sośnierz, po raz kolejny popisał się swoimi unikalnymi poglądami na kwestie związane z transportem. Tym razem parlamentarzysta zastanawiał się nad możliwością likwidacji połączeń kolejowych, będących jego zdaniem „wynalazkiem XIX-wiecznym”. Ponadto zdaniem Sośnierza „tory kolejowe przez większość czasu stoją niewykorzystane”, zaś ludzie nie kupują swoich własnych pociągów.

Były europoseł jest obecnie członkiem sejmowej podkomisji do spraw transportu lotniczego, która w tym tygodniu podczas swojego posiedzenia zajmowała się kwestią budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie pod Warszawą. W trakcie spotkania parlamentarzyści rozpatrywali między innymi mapę połączeń, jaką specjalnie na potrzeby CPK przygotowali eksperci zajmujący się transportem.

Do projektu postanowił odnieść się między innymi wspomniany Sośnierz. Pytał on między innymi, czy w XXI wieku rzeczywiście potrzebna jest osobna infrastruktura przeznaczona dla pojazdów szynowych.

„To jest wynalazek z XIX w. Zanim wynaleziono asfalt, samochody i tak dalej, no to budowano koleje. Ale między jednym pociągiem a drugim szyny stoją puste. No to nie jest dobrze wykorzystana infrastruktura. Utrzymujemy dwie osobne infrastruktury, właściwie trzy: drogi, kolej i transport powietrzny. Ta infrastruktura kolejowa przez większość czasu stoi niewykorzystana, bo między pociągami nic tam w stanie nie jest pojeździć” dzielił się swoimi mądrościami poseł Konfederacji.

Dodatkowo zauważył on, że „udzie nie kupują sobie przecież małych prywatnych pociążków, które by zasuwały po tych torach”. Właśnie z tego powodu jest on zwolennikiem likwidacji transportu szynowego, aby zamiast przeznaczonej dla niego infrastruktury rozbudowywać drogi po jakich mogłyby jeździć również autobusy. Samo wytyczenie trasy szybkich kolei nie jest zdaniem Sośnierza potrzebne, bo czas podróży skróci się jedynie o kilka minut.

To nie pierwsza „ciekawa” wypowiedź członka partii Korwin w kwestiach związanych z transportem. Niecałe trzy tygodnie temu radził on osobom wykluczonym komunikacyjnie zakup samochodu, sprzeciwiając się przywracaniu transportu publicznego.

Na podstawie: sejm.gov.pl.

Zobacz również: