Specjalna sprawozdawczyni Organizacji Narodów Zjednoczonych, Francesca Albanese, zarzuca Izraelowi złamanie Konwencji ONZ w sprawie zapobiegania i karania ludobójstwa. Izraelskie wojsko podczas prowadzonej wojny w Strefie Gazy zabiło kilkadziesiąt tysięcy cywilów, wyraźnie zmierzając do unicestwienia Palestyńczyków jako grupy.

Albanese w raporcie „Anatomia ludobójstwa” zwraca uwagę na naruszenie przez Izrael trzech z pięciu podstawowych aktów wspomnianej konwencji. Syjonistyczne wojsko zabija członków jednej grupy etnicznej, okalecza i wpływa negatywnie na jej zdrowie psychiczne oraz tworzy warunki życia sprzyjające jej zlikwidowaniu.

Izraelczycy poprzez zmasowane ataki doprowadzili już do zgonu blisko 30 tysięcy osób, spośród których zdecydowaną większość stanowiły kobiety i dzieci. Poza tym zniszczyli infrastrukturę niezbędną do zaspokojenia podstawowych potrzeb przez Palestyńczyków.

Tym samym Izrael stawia sobie za cel fizyczne wyniszczenie mieszkańców Strefy Gazy. Właśnie z tego powodu istnieją podstawy do zarzucenia Izraelowi ludobójstwa na Palestyńczykach.

Przedstawiciel państwa syjonistycznego przy ONZ twierdzi, że raport jest skandaliczny, zaś jego bezpośrednim celem jest podważenie sensu istnienia Izraela. W ubiegłym tygodniu Izrael zarzucił ONZ „antysemityzm” w związku z rezolucją wzywającą do zawieszenia broni w Strefie Gazy.

Na podstawie: bankier.pl, aljazeera.com.