memorial-mPodobnie jak w poprzednich latach, pod koniec sierpnia odbędzie się koncert-memoriał dedykowany pamięci dwóch swoistych ikon sceny Rock Against Communism – Iana Stuarta Donaldsona, twórcy zespołu Skrewdriver, oraz Mariusza „Szczerego” Szczerskiego – wokalisty zespołu Honor.

W tym roku do Polski zawitają dwie zagraniczne kapele. Pierwsza z nich to włoski zespół Legittima Offesa, grający tradycyjny i melodyjny RAC. Dwa dostępne teledyski kapeli z Włoch prezentujemy poniżej. Drugi z zespołów to angielski Redneck 28, który swoim brzmieniem łączy typową skinowską muzykę ze swojskimi rytmami country. Z kolei polską scenę reprezentować będą Legion Twierdzy Wrocław i Obłęd, który kończy właśnie prace nad swoim nowym albumem, zatytułowanym „Bo tu jest Polska” (zobacz: Nowa płyta Obłędu pod koniec sierpnia).

Koncert odbędzie się w południowo-zachodniej części kraju, a dokładne informacje dotyczące lokalizacji będą dostępne od 23 sierpnia po godzinie 18 pod numerem telefonu: +48 733 024 160. Organizatorzy imprezy zapewniają darmowe pole namiotowe oraz parking dla wszystkich przybyłych.

Tego samego dnia w innej części Polski odbędzie się zapowiadana już na naszym portalu impreza „Jedność to siła”, o której przeczytacie m.in. tutaj.

Plakat promujący koncert:

memorial-plakat

Część twórczości kapeli Legittima Offesa: