Irańscy hakerzy w rocznicę zamordowania generała Gasema Solejmaniego mieli zaatakować witryny internetowe dwóch czołowych dzienników w Izraelu. Jednocześnie dzisiaj jedna z irańskich agencji informacyjnych ogłosiła uruchomienie strony w języku hebrajskim, walczącej z cenzurowaniem informacji przez izraelskie władze.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na witrynie internetowej dziennika „Jerusalem Post”, a także na koncie gazety „Ma’ariw” na Twitterze, pojawiły się nagrania irańskiego pocisku uderzającego w makietę izraelskiego kompleksu atomowego Dimona. Tym samym Irańczycy zamieścili nagranie wideo ze swoich grudniowych manewrów wojskowych.

Rakieta pokazana na materiale wideo wystrzelona została z kultowego pierścienia zamordowanego przed dwoma laty irańskiego dowódcy. Towarzyszył jej napis  „Jesteśmy blisko was, tam, gdzie się tego nie spodziewacie” w językach angielskim i hebrajskim. Sytuacja wróciła do normy dopiero po dwóch godzinach.

Irańska agencja Tasnim News poinformowała z kolei o uruchomieniu swojej witryny w języku hebrajskim. Chce ona w ten sposób dotrzeć do żydowskiej opinii publicznej na całym świecie, która ma otrzymywać jedynie informacje cenzurowane przez izraelski rząd. Strona ma być poświęcona głównie sytuacji na palestyńskich terytoriach okupowanych.

Na podstawie: timesoifisrael.com, tasnimnews.com.