Włoscy śledczy wszczęli śledztwo dotyczące wydarzeń mających miejsce w trakcie nocy sylwestrowej w Mediolanie. Grupa arabskich mężczyzn podejrzana jest o molestowanie i przemoc seksualną wobec kilku dziewcząt i młodych kobiet. Atak z ich strony przywodzi na myśl podobne zdarzenia z niemieckiej Kolonii, do których doszło w 2015 roku.

Na razie włoska policja prowadzi postępowanie dotyczące pięciu przypadków molestowania seksualnego młodych kobiet i dziewcząt. Sprawa jest jednak rozwojowa, dlatego śledczy spodziewają się dalszych zgłoszeń dotyczących wydarzeń z nocy sylwestrowej, mających miejsce pod katedrą Narodzin św. Marii w Mediolanie.

Przestępcy zostali zresztą sfilmowani. Na nagraniach widać grupę około trzydziestu osób otaczających i przyciskających do ogrodzenia grupę młodych kobiet. Próbują one wyrwać się napastnikom, co ostatecznie udaje się przy pomocy niezidentyfikowanego mężczyzny. Napastnicy ruszyli jednak za nimi w pościg, wydając odgłosy charakterystyczne dla małp.

Sprawcy przemocy seksualnej na uczestniczkach nocy sylwestrowej byli Arabami. Świadczą o tym okrzyki w języku arabskim, które zostały uwiecznione na wspomnianym materiale filmowym. 19-letnia studentka w rozmowie z mediami stwierdziła dodatkowo, że mężczyźni byli zainteresowani właśnie napaściami seksualnymi, a nie kradzieżami.

W odniesieniu do wydarzeń z Mediolanu najczęściej stosuje się porównanie wobec ataków w niemieckiej Kolonii. Noc sylwestrowa 2015 roku upłynęła tam również pod znakiem setek napaści seksualnych. Zostały one popełnione przez imigrantów, dlatego początkowo tamtejsze media próbowały tuszować prawdę o tamtych wydarzeniach.

Na podstawie: ilprimatonazionale.it.

fot. ilprimatonazionale.it.