Gdańsk nie szczędzi pieniędzy na inicjatywy przygotowywane przez środowiska lewicowe. Tym razem miasto dofinansowało projekt „Krytyki Politycznej”, a dokładniej „warsztaty z profesjonalnego darcia ryja na demonstracji”. Ogółem na podobne wydarzenia pismo otrzymało od gdańskich władz blisko 47 tysięcy złotych.

Wydarzenie zostało zaplanowane na niedzielne popołudnie w Świetlicy „Krytyki Politycznej” w Trójmieście. Warsztaty według zapowiedzi organizatorów poprowadzi Ada Rusinkiewicz, przedstawiana jako specjalistka od wokalnych technik ekstremalnych takich jak false cord screaming i distortion. Są one wykorzystywane najczęściej w muzyce metalowej i rockowej.

Umiejętności Rusinkiewicz posłużą jednak tym razem uczestnikom lewicowych demonstracji. – Niezależnie od tego czy masz już doświadczenie czy dopiero zaczynasz – te warsztaty są dla Ciebie. Dowiesz się jak rozgrzać głos i ciało, żeby uniknąć , a dzięki pracy w grupie poczujesz moc wspólnego śpiewu i krzyk – reklamuje swoje wydarzenie „Krytyka Polityczna”.

„Warsztaty z profesjonalnego darcia ryja na demonstracji” odbędą się na koszt mieszkańców Gdańska. Stolica województwa pomorskiego ogółem miała w tym roku dofinansować działania „Krytyki Politycznej” w łącznej kwocie 47,2 tys. złotych.

Na podstawie: dorzeczy.pl, tysol.pl.

fot. flickr.com.