Izraelskie lotnictwo przeprowadziło drugi od wybuchu wojny na Ukrainie nalot na wybrane cele w Syryjskiej Republice Arabskiej. Tym razem w rakietowym ataku na Damaszek zginęło co najmniej dwóch cywilów, natomiast syryjska obrona przeciwlotnicza miała zestrzelić większość syjonistycznych pocisków.

Do ataku Sił Powietrznych Izraela na stolicę Syryjskiej Republiki Arabskiej doszło o godzinie 5 czasu lokalnego, czyli około 4 rano czasu polskiego. Izraelskie samoloty nadleciały z kierunku libańskiego Bejrutu, wystrzeliwując rakiety w wybrane cele znajdujące się w Damaszku oraz w jego najbliższym sąsiedztwie.

Strona syryjska informuje, że w wyniku syjonistycznej agresji śmierć poniosło co najmniej dwóch cywilów. Obrona przeciwlotnicza Syryjskiej Armii Arabskiej miała jednak zestrzelić większość rakiet wystrzelonych przez izraelskie lotnictwo.

Poprzedni atak Sił Powietrznych Izraela na Syrię miał miejsce dokładnie 24 lutego, czyli w dniu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wówczas syjoniści doprowadzili do śmierci trzech syryjskich żołnierzy. Zaledwie tydzień wcześniej Izrael dokonał nalotu na cele znajdujące się na południe od Damaszku.

Na podstawie: presstv.com, aljazeera.com.