chameneiNajwyższy Przywódca Iranu, Ali Chamenei, stwierdził, że kluczem do rozwiązania problemów gospodarczych kraju jest wzmocnienie krajowej produkcji. Wezwał jednocześnie rząd do kontrolowania importu i przekazywania zleceń irańskim producentom.

Ajatollah Ali Chamenei podczas swojego przemówienia skierowanego do pracowników i robotników, stwierdził, że klucz do rozwiązania problemów gospodarczych Iranu nie leży w Lozannie, Genewie czy Nowym Jorku, lecz we wzmocnieniu krajowej produkcji. Stąd rząd powinien zająć się przede wszystkim walką z przemytem towarów z innych państw.

Duchowy Przywódca Iranu uważa również za konieczne kontrolowanie importu do kraju, aby nie miał on negatywnego wpływu na lokalny rynek. Produkty potrzebne organom rządowym nie powinny być natomiast kupowane zagranicą. Chamenei wezwał więc władze do zaspokajania ich potrzeb przez lokalne firmy, co zwiększyłoby popyt na rynku krajowym.

Chamenei jest też zaniepokojony korupcją w Iranie. Jego zdaniem rząd musi podjąć konkretne działania, a nie jedynie mówić o tym problemie.

na podstawie: presstv.ir