duchcovW najbliższy weekend w Czeskich Budziejowicach odbędzie się już trzecia w ciągu ostatnich tygodni demonstracja przeciwko cygańskiej przestępczości, zwołana przez miejscową ludność w odpowiedzi na nasilające się akty przemocy ze strony cygańskich „współobywateli”.

Podobna demonstracja w tym mieście odbyła się w ostatnią sobotę. Kilkuset mieszkańców Budziejowic, wspomaganych przez nacjonalistów wyszło na ulice głośno sprzeciwiając się cygańskiej przestępczości i bezkarności. Naprzeciw im wyszły grupy miejscowych Cyganów „wyposażonych” m.in. w pałki i kije bejsbolowe, a także uzbrojone oddziały policji, które brutalnie stłumiły demonstrację oburzonych Czechów.

Tydzień wcześniej, 22 czerwca, demonstrowano w Duchcowie, gdzie doszło do brutalnego ataku kilku Cyganów na młode małżeństwo. Film przedstawiający pobicie młodej pary (zobacz – LINK) wirusowo rozniósł się po internecie, wywołując oburzenie mieszkańców miasta, którzy zwołali w tej sprawie spontaniczny protest. Manifestacja w Duchcowie również spotkała się z policyjnymi represjami.

Obecnie trwają przygotowania do kolejnego protestu w Czeskich Budziejowicach. Media w całych Czechach grzmią o „zlocie ekstremistów”, zaś burmistrz miasta nawołuje mieszkańców do nieuczestniczenia w demonstracji (nie zwracając uwagi na fakt, że organizują ją właśnie mieszkańcy). Rzecznik miejscowej policji mówi natomiast o „spodziewanym czarnym scenariuszu”, sugerując tym samym, że demonstranci najprawdopodobniej ponownie spotkają się z agresją ze strony policjantów.

W relacjach z zeszłotygodniowej manifestacji głównonurtowe portale chętnie pokazują skromną kontrmanifestację społeczności cygańskiej, pełną dzieci i uśmiechniętych Cyganek. Żaden z serwisów nie pokazał jednak „mniej oficjalnej” części rzeczonej kontrmanifestacji, czyli uzbrojonych w pałki grup agresywnych Cyganów. „Mniej oficjalną” część ujrzeć można na poniższym filmie:

na podstawie: zpravy.idnes.cz / radicalboys.com