ch00Po zimowej przerwie chełmżyńscy nacjonaliści z Narodowego Odrodzenia Polski oraz kibice Legii Chełmża postanowili wprowadzić coś innego w życie swojego miasta, i zamiast tradycyjnych tym mieście marszy zorganizowali pikietę. Akcja „Kochaj Polskę, niszcz czerwonych” została zaplanowana na początek marca, kiedy już przycichną marsze i uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych.

Niestety pech chciał, że w tym czasie wróciła do nas zimą, więc nie liczyliśmy na dużą frekwencję. W dzień pikiety gościliśmy przedstawicieli z toruńskiej Inicjatywy 14, Włocławka, Grudziądza (AN i NOP), Radomia i Bydgoszczy (AN i ONR). Całość została zaplanowana na godzinę 12, liczyliśmy na mieszkańców miasta wracających z kościoła, których niestety zimno zagoniło od razu do domów. Mimo wszystko pikieta budzi zainteresowanie małej grupy mieszkańców Chełmży.

My robimy swoje, rozwijamy bannery (dwa toruńskiej Inicjatywy, Narodowego Odrodzenia Polski i Chełmży z kotwicą powstańczą)  i flagi. Organizatorzy witają przybyłych, w swoich przemówieniach przypominają o Żołnierzach Wyklętych, Polakach pomordowanych w Katyniu, oraz o współczesnych zagrożeniach dla patriotyzmu, nacisk kładąc na codzienną aktywność promującą postawy patriotyczne. W między czasie skandujemy hasła nawiązujące do tematu pikiety, oraz odczytujemy piosenki autorstwa Żołnierzy Wyklętych.

Po pikiecie wszyscy udajemy się do restauracji na integrację, gdzie widać, że mimo małych różnic poglądowych oraz organizacyjnych umiemy się dobrze razem bawić.

A.

ch01

ch02

ch03

ch04

ch05