wojciech-cejrowskiPodróżnik, publicysta i przedsiębiorca Wojciech Cejrowski pożalił się na antenie Radia Koszalin, iż otrzymał propozycję prowadzenia audycji w państwowym Polskim Radiu. Ostatecznie jednak ją wycofano, ponieważ wcześniej skrytykował on wspierający rodziny program 500+.

Cejrowski raz w tygodniu prowadzi audycję „Radiowy Przegląd Prasy” w państwowym Radiu Koszalin, gdzie przedstawia głównie swoje poglądy polityczne. W niedzielę komentując sprawę zakupu Caracali, podróżnik i publicysta dodał, że niedawno otrzymał propozycję prowadzenia audycji w innych rozgłośniach należących do skarbu państwa, a więc Jedynce i Trójce. Ostatecznie jednak ofertę wycofano, ponieważ Cejrowski w sierpniu krytykował rządowy program wsparcia dla rodzin. Jego zdaniem projekt „500+” powoduje, iż ludzie nie chcą pracować za niewielkie stawki, dlatego też nie mógł znaleźć osób chętnych jak co roku wycinać trzcinę na jego działce. Podróżnik dodawał, że odbiory programu przestali też zbierać jagody w lesie.

Najciekawszy jest jednak fakt, iż Cejrowski rozważał przyjęcie propozycji pracy w ogólnopolskich antenach Polskiego Radia, które wciąż jest spółką należącą do skarbu państwa. Publicysta, podróżnik i sprzedawca hawajskich koszul wielokrotnie mówił o wyższości własności prywatnej nad państwową, a także chwalił się, iż płaci podatki w rzekomo bardziej przyjaznym kraju, jakim jest Ekwador. Zapominał wówczas dodawać, że w tym południowoamerykańskim państwie ubóstwo dotykało przez wiele lat prawie 40 proc. całej jego populacji.

Urodzony w 1964 r. Cejrowski już wcześniej przez wiele lat żył na państwowym wikcie. W latach 1992-1996 i 2006-2011 pracował w TVP1 i TVP2, natomiast w latach 1991-2003 i 2007-2011 prowadził programy na różnych antenach Polskiego Radia.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl.