W grudniu ubiegłego roku w Bischofshofen grupa imigrantów miała dokonać gwałtu na dwóch nieletnich uczennicach. To kolejny skandal związany z molestowaniem seksualnym, który w ostatnim czasie wstrząsnął Austrią. Niedawno zatrzymano grupę kilkunastu młodych imigrantów, oskarżonych przez policję o dokonanie gwałtu na dwunastolatce z Wiednia.

Do przestępstwa w  Bischofshofen w kraju związkowym Salzburga doszło w nocy z 25 na 26 grudnia. Piętnastolatka i szesnastolatka miały być gwałcone i molestowane seksualnie przez grupę kilku osób. Policja zatrzymała w tej sprawie łącznie dziewięciu austriackich obywateli pochodzących z Serbii i Turcji.

Funkcjonariusze prowadzący sprawę zabezpieczyli nagrania z telefonów komórkowych sprawców, którzy mieli nagrać na nich swoje przestępstwa. Wszyscy oskarżeni znajdują się już na wolności.

Austria od niedawna żyje sprawą trwającego kilka miesięcy molestowania seksualnego dwunastolatki w Wiedniu. O przestępstwo oskarżona jest siedemnastoosobowa grupa osób obcego pochodzenia. Część z zatrzymanych w tej sprawie osób nie ma nawet czternastu lat. Jeden z nich miał już wraz z rodziną uciec do Bułgarii.

Rząd chadeków i zielonych w związku z ostatnimi wydarzeniami zapowiedział obniżenie wieku odpowiedzialności karnej sprawców.

Na podstawie: oe24.at.