W sobotę media społecznościowe obiegło nagranie z basenu w Bytomiu. Było na nim widać tłum osób zgromadzony wokół ochranianego przez policję budynku. Teraz Komenda Miejska Policji w tym śląskim mieście poinformowała, że w czasie wczorajszych czynności zatrzymała „czterech obcokrajowców żyjących na terenie Bytomia”, podejrzewanych o napastowanie osób nieletnich.

Na dostępnych na platformach społecznościowych nagraniach wideo widać wzburzony tłum, który otoczył budynek znajdujący się na terenie basenów w Bytomiu. Z komentarzy internautów wynikało natomiast, że w budynku miał schronić się pedofil albo nawet kilka osób dopuszczających się molestowania seksualnego dzieci.

Media głównego nurtu początkowo pisały jedynie o „próbie samosądu”, „szokującym filmie krążącym w mediach społecznościowych” oraz o interweniujących przy pomocy gazu policjantach z miejscowej prewencji.

Dzisiaj „Dziennik Zachodni” przekazał natomiast, że funkcjonariusze zatrzymali na basenie „obcokrajowców żyjących na terenie Bytomia”. Czterech mężczyzn w wieku od 18 do 48 lat w poniedziałek ma więc stanąć przed prokuratorem, bo są podejrzani o „zmuszanie innych do określonego zachowania”.

Według stacji RMF FM, ofiarami napastowania ze strony imigrantów ma być trzech nastolatków w wieku od 11 do 13 lat. Reporterzy rozgłośni dodają, że zatrzymani obywatele Gruzji mieli między innymi podejmować próby „obejmowania czy przytrzymywania się za ręce”.

Na podstawie: dziennikzachodni.pl, rmf24.pl.

Zobacz również: