bitchisdead16 uczestników demonstracji o radosnym charakterze aresztowała londyńska policja. Osoby te w przedziale wiekowym 18–44 lat w sobotnie popołudnie, jak również w nocy z soboty na niedzielę, przebywały na placu Tarfalgaru uczestnicząc w manifestacji radości, jako reakcji na śmierć „Żelaznej damy”.

Uczestnikami tego wydarzenia byli głównie członkowie związku zawodowego górników, ale także osoby, które wyraziły protest przeciwko cięciom socjalnym zapowiadanym przez gabinet Davida Camerona.

Zorganizowane zgromadzenie publiczne miało położyć kres obrazu Wielkiej Brytanii jako kraju pogrążonego w żałobie. Ponadto celem manifestujących było przypomnienie , że rządy Thatcher wygenerowały wiele rodzinnych katastrof. Poprzez likwidacje całych gałęzi przemysłu, brak pluralizmu i swobody w działalności związków zawodowych broniących m.in. górników pracę straciło wiele osób.

Dodatkowo, szkocka policja poinformowała o wszczęciu dochodzenia w związku z imprezą jaka odbyła się w pubie „Foggy Dew” usytuowanym w Glasgow. W jej trakcie rzekomo wnoszono piosenki sławiące IRA i kojarzące się z republikanami.

Na podstawie: PAP