Dziewiętnastoletni angielski kibic usłyszał wyrok sześciu tygodni więzienia za zachowanie w mediach społecznościowych. Piłkarski fan miał wysłać na Twitterze „rasistowskie” treści angielskiemu reprezentantowi Markusowi Rashfordowi, gdy ten zmarnował rzut karny podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy.

Najważniejszy turniej piłkarski na kontynencie zakończył się finałem na Wembley, w którym reprezentacja Anglii podejmowała Włochów. Spotkanie rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, a w nich lepsi byli Włosi. Anglicy nie wykorzystali łącznie trzech „jedenastek”, natomiast krytyka skupiła się głównie na wykonawcy tej decydującej o przegranej angielskiej kadry.

Rashford przez wiele dni był atakowany w mediach społecznościowych, a angielscy fani niszczyli graffiti z jego wizerunkiem. Często kibice nawiązywali dodatkowo do czarnego koloru skóry piłkarza Manchesteru United oraz dwóch pozostałych nieudolnych wykonawców rzutów karny

Ostatecznie jeden z fanów został skazany na sześć tygodni więzienia. Justin Lee Price miał napisać na Twitterze negatywny komentarz do Rashforda, nawiązujący właśnie do jego pochodzenia. Zdaniem prokuratora w ten sposób 19-latek „rujnuje wszystkim grę” i na „rasistowskie” zachowania nie powinno być zgody. 

Na podstawie: dailymail.co.uk.