rafiNaczelny rabin izraelskiej armii, gen. bryg. Rafi Peretz, jest zdania, że nie-Żydzi nie powinni mieć w Izraelu równych Żydom praw. Rabin powiedział, że dawanie równych praw gojom jest wbrew naukom Tory, a rząd nie ma prawa omijać jej nauk.

Poglądy Peretza zostały zaprezentowane w książce pt. „Prawa Mezuzy”, wydanej przez wojskowy rabinat. Książka jest obecnie dystrybuowana w bazach wojskowych Israeli Defence Force. Jest ona autorstwa wojskowych rabinów: kpt. Alexandra Ronesa, kpt. Dova Berkovicha i kpt. Hananyah Shafrana.

Książka głosi potrzebę przyjęcia w bazach wojskowych tradycji wieszania na drzwiach mezuzy, małego pojemnika z drewna zawierającego zwinięty fragment pergaminu z dwoma fragmentami Tory. Jest to oznaka wiary wieszana na drzwiach domów. Można w niej również przeczytać, że obecność w wojskowych bazach nie-Żydów nie zwalnia reszty z obowiązku respektowania tej praktyki religijnej.

Inny fragment książki mówi o majątku rządu jako dobru wszystkich Żydów, czyli większości społeczeństwa, z którego nie powinni korzystać goje, jeśli nie zakupili jego części.