syrian-armyŻołnierze syryjskiej armii wyzwolili miasto Ataman w południowej części kraju, które było kontrolowane przez terrorystów z Wolnej Armii Syryjskiej. W dwóch miejscowościach w regionie Aleppo odbyły się natomiast wiece z okazji ich wyzwolenia.

Armia Syrii wspierana przez swoich sojuszników zajęła miasto Ataman w południowej części kraju, znajdujące się kilka kilometrów na północ od Dary, będącej stolicą regionu o tej samej nazwie. Żołnierze odbili miejscowość po ciężkich walkach, niszcząc sprzęt terrorystów i zabijając dziesiątki bojowników Wolnej Armii Syryjskiej. Obecnie prowadzona jest również podobna operacja w al-Mahatta znajdującym się w tym samym rejonie.

Tego samego dnia odbyły się wiece z okazji wyzwolenia miast Nubl i al-Zahraa w północnej syryjskiej prowincji Aleppo. Tysiące ich mieszkańców świętowały zwycięstwo armii nad terrorystami, którzy uciekli w stronę tureckiej granicy. Część samego miasta Aleppo znajduje się jednak dalej pod kontrolą radykałów, którzy dzięki operacji w Nubl i al-Zahraa zostali jednak odcięci od zaopatrzenia.

Na podstawie: sana.sy, presstv.ir.